آسیب های اجتماعی بزرگسالان همسرآزاری PPT

 

 

نام محصول : پاورپوینت آسیب های اجتماعی بزرگسالان همسرآزاری

فرمت : PPT

حجم : 0.3 مگابایت

تعداد اسلاید : 32

زبان : فارسی 

سال گردآوری : 97

 

 

lخشونت خانگی یک آسیب  اجتماعی است که به سلامت جسمی و روانی قربانی و کل خانواده صدمه می زند و  اثرات آن می تواند سالها حتی پس از توقف خشونت ادامه داشته باشد. همچنین، خشونت روی سلامت و رشد ذهنی ، اجتماعی و هیجانی کودکان و نوجوانانی که شاهد و یا قربانی خشونت خانگی هستند  تاثیر گذاشته و می تواند یک عامل خطر برای سوء مصرف مواد و الکل، پرخاشگری و خشونت و  بزهکاری و انواع مشکلات روان شناختی  در بزرگسالی باشد.
 
lشناسایی و مداخله اولیه در زمینه خشونت خانگی می تواند اثرات  آسیب های وارده  را بطور قابل ملاحظه ای کاهش داده و یا از وقوع مجدد آن پیشگیری کند. این نه تنها برای آسایش قربانی بلکه برای رفاه و آسایش بچه ها و کل خانواده اهمیت دارد.
lمراکز مراقبت اولیه ممکن است اولین نقطه تماس قربانیان خشونت خانگی با کارکنان مراکز بهداشتی باشند. بنابراین، افزایش دانش  و مهارت کارکنان این مراکز برای شناسایی و انجام مداخلات اولیه روانی اجتماعی اهمیت زیادی دارد.
lاگرچه خشونت ممکن است نسبت به هر یک از اعضای خانواده شامل همسر، فرزندان، فرزند خوانده ها، افراد مسن خانواده، مستخدمین خانه و …صورت گیرد ولی راهنمای حاضر روی خشونت نسبت به زنان و کودکان  تمرکز داشته  و در انتها به خشونت نسبت به سالمندان اشاره  می شود زیرا آمارها حاکی از آن است که این افراد بیشتر از سایر اعضای خانواده در معرض خطر خشونت خانگی قرار دارند.
lدر راهنمای حاضر ابتدا کلیات نظری مربوط به خشونت خانگی ارائه شده و در بخش دوم راهنمای شناسایی و مداخله مختصر توضیح داده می شود.
 


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *