آموزش طراحی گیربکس سیکلوئیدی با سالیدورک

گیربکس­ های سیکلوئیدی نسل جدیدتری از مکانیزم های کاهنده ی سرعت هستند که با قابلیت های کاربردی که دارند، روز به روز بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند. گیربکس ­های سیکلوئیدی برای کار تحت بار زیاد، مناسب هستند و می­ توانند به عنوان کاهنده­ ی سرعت با نسبت های بالا مورد استفاده قرار بگیرند. همچنین از این گیربکس ها در کاربردهای دقیق و مواردی که میزان لقی باید ناچیز باشد، قابل استفاده هستند. یکی از مزایای دیگر گیربکس یا مکانیزم سیکلوئیدی، نگهداری آسان­ تر است.

 از مزایای دیگر این گیربکس ها می توان به نسبت تبدیل بالا با حجم کم­، راندمان بالا، صدای پایین، عمر بالا و اشاره کرد. درگیربکس های سيکلوئيدي تماس  به شیوه غلتشی  صورت می گیرد و همین امر باعث شده سایش کمتر ایجاد شود و راندمان گیربکس بالا رود.

در این آموزش مقدماتی، طراحی یک گیربکس یا مکانیزم کاهنده ی سرعت سیکلوئیدی به طور کامل توسط نرم افزار سالیدورک شرح داده شده است. اگرچه طراحی این گیربکس در ابتدا ممکن است ساده به نظر آید، اما طراحی رتور آن به کمک ابزار Parametric Equation انجام شده و به کمک روابطی که برای طراحی منحنی رتور آن وجود دارد، این کار به سادگی انجام می شود.

همچنین اسمبل کردن (مونتاژ) اجزای این گیربکس کمی مشکل بوده و اگر قیدگذاری ­های CAM  یا قید بادامک و پیرو به درستی انجام نشود، اجزای این گیربکس نمی­توانند چرخش داشته باشند.

این آموزش به صورت مقدماتی بوده و با اهداف آموزشی و آشنایی با این نوع گیربکس ها آماده شده است. به همین خاطر تنها اجزای اصلی گیربکس های سیکلوئیدی مورد بررسی قرار گرفته است. یادگیری مراحل این آموزش، به فهم شیوه ی کار این گیربکس ها کمک کرده و نحوه ی قیدگذاری و ارتباط بین اجزای آن تشریح می شود.

 این آموزش شامل موارد زیر است:

1-طراحی رتور به صورت Parametric  و بر اساس فرمول­های موجود

2-طراحی شفت ورودی بر اساس نقشه

3-طراحی محفظه اصلی (Main Housing) بر اساس نقشه

4-طراحی دیسک خروجی

5-طراحی غلتک ها (Roller)

پس از خرید این مجموعه، فایل های زیر قابل دانلود هستند:

1-فایل پی دی اف آموزش طراحی گیربکس سیکلوئیدی به زبان فارسی در 26 صفحه

2-انیمیشن نحوه ی کار گیربکس طراحی شده در سالیدورک

3-فایل های سالیدورک گیربکس طراحی شده شامل قطعات و فایل مونتاژ شده

 

 لطفا هنگام خرید ایمیل معتبر وارد نمایید. پیگیری سفارش یا پشتیبانی این محصول از طریق ایمیلی که هنگام خرید وارد کردید، قابل انجام است. 

 دانلود آموزش گیربکس, دانلود طراحی گیربکس سیکلوئیدی,  آموزش طراحی گیربکس سیکلوئیدی با سالیدورک, طراحی مکانیزم سیکلوئیدی با کتیا


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید