ابزار دقیق در سدهای بتنی PPT

 

 

نام محصول : پاورپوینت ابزار دقیق در سدهای بتنی

فرمت : PPT

حجم : 2.2 مگابایت

تعداد اسلاید : 90

زبان : فارسی 

سال گردآوری : 97

 

مقدمه:
 
سدها به عنوان منابع ذخیره سازی آب طراحی و ساخته می شوند، لذا این سازه ها عامل مهمی در توسعه ی ظرفیت رودخانه با ابزار کشاورزی،تامین آب شرب،نیروگاه ها و تولید انرژی،کنترل سیلاب،تفریحات و سایر پروژه های اقتصادی سودمند محسوب می گردند وبدین لحاظ سدها باید در طول سالیان متمادی در برابر بارهای نسبتا بزرگ که توسط آب و سایر عوامل ایجاد می گردد، به صورت ایمن مقاومت نموده و پایداری لازم را از خود نشان دهند.
¨در صورت آزاد شدن ناگهانی آب ذخیره شده، به هنگام تخریب سد،پتانسیل عظیمی به وجود خواهد امد که قادر است صدمات مالی و جانی شدیدی را به قسمت های پایین دست آورد. بنابراین عملکرد مناسب و ایمن یک سد مساله مهمی در سوددهی اقتصادی و ایمنی عمومی آن محسوب می گردد.
 
 
¨در نظر گرفتن تاثیرات مخرب و ویران شدن سد که سبب بروز آسیب های مالی و جانی شده و رفاه وآسایش عمومی را به مخاطره می اندازد، موجب منتفی شدن سود های طرح می گردد و لذا وجود لوازم تاسیساتی جهت جمع آوری اطلاعات برای دسترسی به عملکرد صحیح و اطمینان از ایمنی سد در حال حاضر و آینده را ضروری می سازد. بنابر این می توان گفت که مهمترین هدف ابزار گذاری در یک سد،تامین اطّلاعات ضروری در مورد رفتار سد است که در برنامه نظارت این سد نیاز می باشد.
¨عوامل مهم و متغیرهایی که باید در یک سد بتنی مورد مشاهده قرار گیرند و سیر تغییرات آنها به دقت کنترل گردد عمدتا شامل جا به جایی ها،تغییر شکل ها؛ نشست ها، تراوش، سطوح پیزومتری در زیر سازه و زیر فشارهای وارده به بدنه ی سد می باشد. اضافه  می نماید که جا به جایی کلی و جا به جایی نسبی بین بخش های مختلف سازه می بایست به دقت مورد بررسی و کنکاش قرار گیرد. به هر حال لازم است تا با ارائه ی یک برنامه ی جامع و فراگیر و با استفاده از اطلاعات عوامل به دست امده از تجهیزات نصب شده روابط کلی بین متغیرها به دست آید تا بتوان در هنگام بروز مشکل در سیستم راه حل مناسب را ارائه نمود.


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *