ارزيابي سلامت روان و سوء مصرف PPT

 

 

نام محصول : پاورپوینت ارزيابي سلامت روان و سوء مصرف

فرمت : PPT

حجم : 0.4 مگابایت

تعداد اسلاید : 37

زبان : فارسی 

سال گردآوری : 97

 

کارشناسان مراقب سلامت  خانواده در برنامه های حوزه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد خدمات ذیل را ارائه خواهند داد:

ارائه آموزش هاي لازم به عموم جامعه و ارتقاء سطح آگاهي آنان ، شناسایی گروه های هدف (از طریق فرمهای غربالگری اختلالات روانپزشکی، غربالگری اولیه درگیری با مصرف الکل، سیگار و مواد، مشکلات اجتماعی و شناسنامه سلامت جوانان) ، ارجاع افراد شناسایی شده به سطوح بالاتر (کارشناس سلامت روان و پزشک)

ارائه آموزش هاي لازم به مبتلایان به اختلالات روان­پزشکی و خانواده آنها ،  مراقبت و پیگیری بیماران ،ثبت و گزارش­دهي اطلاعات آماري بيماران

کارشناس مراقب سلامت می بایست پس از برقراری ارتباط مناسب و مؤثر با افراد تحت پوشش، با استفاده از فرم غربالگری اختلالات روانپزشکی، فرم غربال­گری اولیه درگیری با سیگار، الکل و مواد و توجه به عوامل خطر آسیب های اجتماعی (در پرسشنامه جمعیت شناختی) از میان جمعیت عمومی، افراد مبتلا به اختلال روانپزشکی، مصرف مواد و همچنین افراد در معرض مشکلات اجتماعی را شناسایی و با آگاه سازی از خدمات موجود؛ بیمار و خانواده او و افراد در معرض آسیب را به پزشک و یا کارشناس سلامت روان ارجاع نمایند.

 

همچنین با جلب اعتماد بیمار و خانواده او همکاری آنها را برای پذیرش دستورات و شروع مداخلات درمانی و آموزشی موجب شود. همان گونه که پیشتر گفته شد، در بیماران مبتلا به اختلالات مصرف مواد که آمادگی و انگیزه کافی برای شروع درمان نداشته و از مراجعه درمانی طفره می روند، در این موارد اولین قدم ارجاع اعضای خانواده برای دریافت مشاوره اختصاصی به پزشک ویا کارشناس سلامت روان است.گاهی اوقات وضعیت افراد شناسایی شده به گونه ای است که نسبت به مشکل خود آگاهی و پذیرش ندارند و خود را بیمار نمی دانند و تصور می کنند از نظر سلامت در وضعیت مناسبی قرار دارند. در چنین شرایطی لازم است که بیمار به همراه یکی از اعضای خانواده اش به پزشک ارجاع داده شود، تا حمایت و تشویق لازم از سوی خانواده برای بردن بیمار نزد پزشک صورت گیرد.

نکته مهم: در صورتی که در بررسی علائم اختلالات روانپزشکی، مصرف مواد و یا مشکلات اجتماعی علائم فرد شناسایی شده جزء موارد فوریتهای روانپزشکی باشد؛ کارشناس مراقب سلامت خانواده باید بیمار را به پزشک ارجاع فوری دهد .

گروههاي آسيب پذير در برنامه های حوزه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد    

 

غربالگری و ارزیابی افراد خانوار:

-کارشناسان مراقب سلامت خانواده کلیه افراد تحت پوشش برنامه ادغام بهداشت روان را با استفاده از فرم غربالگری اختلالات ارزیابی نموده و موارد  شناسایی شده بر اساس راهنمای غربالگری برای تشخیص نهایی به پزشک یا روانشناس ارجاع میگردند.


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *