استاندارد عقد مشارکت در موسسات اسلامی PPT

 

 

نام محصول : پاورپوینت استاندارد عقد مشارکت در موسسات اسلامیAAOIFI  و بانک مرکزی 

فرمت : PPT

حجم : 1.9 مگابایت

تعداد اسلاید : 22

زبان : فارسی 

سال گردآوری : 97

 

مشارکت مدنی عبارت است درآمیختن سهم الشرکه نقدی و یا غیر نقدی متعلق به اشخاص حقوقی یا حقیقی متعدد،به نحو مشاع،به منظور انتفاع، طبق قرارداد

 

 

در مشارکت مدنی بانک جهت امور بازرگانی ،ساختمانی، صادرات،  واردات و… با مشتریان مشارکت می نماید و سود حاصله طبق قرارداد و بر اساس سهم تقسیم می نمایند.

مشارکت حقوقی،جهت تامین قسمتی ار سرمایه های واحد های تولیدی،بازرگانی و خدماتی در شرف تاسیس و دایر به کار گرفته میشود که بانک با خرید سهام شرکت ها مبادرت به مشارکت حقوقی می نماید.

 

مشارکت در تعریف بانکداری اسلامی نوعی اشتراک بین بانک اسلامی و مشتریان آن است که به موجب آن هر دوطرف در سرمایه شراکت به طور مساوی یا متفاوت به منظور تاسیس یک پروژه جدید یا سهیم شدن در یک پروژه موجود شریک میشوند و به وسیله آن هر طرف صاحب سرمایه بر مبنای ثابت یا نزولی میشود و سهم خود را از سود خواهد داشت.در هر صورت ،زیان به نسبت سرمایه تسهیم می شود.رویه دیگری در این زمینه مجاز نیست.

سرمایه گذاری (مشارکت حقوقی)، مشارکتی است که در آن بانک اسلامی دارای سهام یا واحدهایی است که نشان دهنده داشتن سهم از سرمایه یک شرکت دیگر میباشد.

 

مشارکت ثابت:مشارکتی که در آن سهم شرکا در سرمایه در سراسر مدت تعیین شده در قرارداد ثابت می ماند.

مشارکت نزولی:که در آن بانک اسلامی توافق میکند سهم خود را در مشارکت به تدریج به شریک دیگر منتقل نماید،به نحوی که ثبت بانک کاهش و سهم شریک افزایش تا آنکه شریک تنها مالک مشارکت شود.


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *