بررسی قوانین حاکم بر واردات و صادرات PPT

 

 

نام محصول : پاورپوینت بررسی قوانین حاکم بر واردات و صادرات (واردات با ارز دولتی)

فرمت : PPT

حجم : 2.3 مگابایت

تعداد اسلاید : 16

زبان : فارسی 

سال گردآوری : 97

 

 

بازرگانی خارجی مطابق اصل 44 قانون اساسی جزو مالکیت عمومی محسوب می شود و در اختیار دولت قرار گرفته است و معمولا به تناسب اوضاع و ضرورتها و فراز و نشیب های سیاسی و اقتصادی، مقررات متنوعی وضع شده است.

بطور کلی داد و ستد کالا بین افراد بشر و جوامع مختلف از دیرباز تابع ضوابط و قواعد مشخصی بوده و بعدها نیز دولتها با توجه به سهل الوصول بودن درآمدهایی که از طریق ورود یا صدور کالا به بدست می آمد، عمدتا به خاطر منافع به تدوین و تصویب مقررات خاصی پرداختند که بعدها “اصول و قواعد تجارت یا مقررات صادرات و واردات” نامیده شد.

اما صرفا منافع مدنظر نبوده و در برخی موارد کشورها بپه خاطر حفظ مصالح جامعه، حمایت از حقوق مصرف کننده، پشتیبانی از صنایع نوپا، جلوگیری از رقابت های ناسالم و حفظ سطح اشتغال به این مقررات متوسل می شدند و در بعضی مواقع نیز ملاحظات سیاسی را مدنظر داشتند.

در کل قوانین و مقررات می توانند هم به صورت عاملی بازدارنده در انجام امور از جمله بازرگانی خارجی عمل کنند و هم نقش تسهیل گر داشته باشند. با توجه به استراتژی جهش صادرات، قوانین باید طوری تدوین شوند که بتوان از آنها بهره مناسب گرفت و تسهیل گر فعالیتهای صادراتی باشند تا میزان صادرات کشور افزایش پیدا کند.


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *