تحقیق درباره افسردگی و راههای درمان آن

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:12

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

مقدمه

افسردگى، يكى از رايج‏ترين اختلال‏هاى عاطفى است با توجّه به رواج فراوان افسردگى و آثار بسيار ناخوشايند آن، تاكنون كوشش‏هاى بسيارى براى پى بردن به علل اين پديده صورت گرفته اما با وجود اين كوشش‏ها در زمينه پيشگيرى از افسردگى و درمان آن، نتايج موفقيت‏آميزى حاصل نشده است. التزام عملى به اعتقادات دينى به عنوان عامل بازدارنده بسيارى از بيمارى‏هاى روانى بويژه افسردگى، توجّه تعدادى از روان‏شناسان و دانشمندان را به خود جلب كرده است. مطالعه منابع اسلامى و نظريات دانشمندان مسلمان، اين نتيجه را به دست مى‏دهد كه بين التزام عملى به اعتقادات دينى (مذهب) و سلامتى روانى، هم‏بستگى مثبت وجود دارد. به نظر مى‏رسد كه در چارچوب عمل به آيين مقدس اسلام، شرايط زندگى انسان طورى تنظيم مى‏شود كه عوامل افسردگى‏زا از محيط زندگى، حذف مى‏گردد.

افسردگى و علائم آن

افسردگى را مى‏توان اين چنين تعريف كرد: افسردگى عبارت است از كاهش يافتن نيرو و فعاليت جسمانى و روانى به سبب آزردگى.

غم، برجسته‏ترين و فراوان‏ترين نشانه هيجانى هر فرد افسرده است و به ديگر معنا از نشانه هيجانى فرد افسرده، از بين رفتن شادى اوست.

بى‏علاقگى به فعاليت و شركت در اجتماع: توضيح اين‏كه از جمله عوارض افسردگى، كاهش ميل به كار و فعاليت است. فرد افسرده، كم‏حوصله مى‏شود؛ انگيزه‏اى براى كار ندارد و چون با كار نكردن، امكان موفق شدن و احساس موفقيت كردن وجود ندارد، شدت افسردگى بيشتر مى‏شود؛ انسان افسرده نه‏تنها از منابع طبيعى و لذت محروم است بلكه با كار نكردن از خود ناراضى شده، بيش از پيش در كنج انزوا فرو مى‏رود.

فرد افسرده به صورت منفى درباره خودش فكر مى‏كند. وى علاوه بر عقايد منفى و گناه نسبت به خود، هميشه آينده را با بدبينى و نوميدى زياد مى‏بيند. او معتقد است كه اقدامات وى حتى اگر بتواند از عهده آنها برآيد، محكوم به شكست هستند.

شايد موذيانه‏ترين نشانه‏ها در افسردگى تغييرات جسمانى باشد. زمانى كه افسردگى وخيم‏تر مى‏شود تمام لذّات زيستى و روانى كه زندگى را با ارزش مى‏سازند از بين مى‏روند. كاهش وزن و اشتها و گاهى اختلال در خواب در فرد افسرده ديده مى‏شود.

عوامل افسردگى

عواملى كه در پيدايش و يا تشديد افسردگى مى‏تواند مؤثر باشد فراوان است. دانشمندان تأثير يك يا چند عامل از عوامل ارثى، جسمى، اجتماعى، عاطفى و شناختى را در تجربه به آن رسيده‏اند.

و….


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *