تحقیق درباره حافظه rom

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:12

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

اين حافظه نيز ازجنس نيمه هادي بوده و به شكل IC درون كامپيتور قرار دارد .اين نوع حافظه حاوي اطلاعاتي است كه از قبل توسط شركت سازنده و توليد كننده كامپيوتر در ان قرار ميگيرد .

اين اطلاعات مهم است و مكررا”اجرا ميشود به عنوان مثال وقتي كامپيوتر را روشن مي كنيم كامپيوتر براي تست و راه اندازي قسمتهاي مختلف كامپيوتر از اطلاعات ROM استفاده مي كند ROM حاوي داده هاي است.

 كه به صورت دائمي در آن ذخيره شده اند داده هاي كه در ROM قرار گرفته اند به طور عادي توسط استفاده كننده كامپيوتر قابل پاك شدن نيست يعني ROM مثل يك كاغذ تايپ شده است كه قابل پاك شدن نبوده و هميشه حاوي اطلاعات ثابتي است .

حضور داده ها در ROM دائمي است و با قطع جريان برق از بين نمي رود بدين مفهوم كه كليه اطلاعات موجود در آن همان طور كه كارخانه سازنده در آن قرار داده است صرف نظراز اين كه توان مصرفي آن تامين شده يا نشده باشد در آن باقي خواهد ماند . حافظه ROM يک نوع مدار مجتمع (IC) است  که در زمان ساخت داده هائی در آن ذخيره می گردد. اين نوع حافظه ها علاوه بر استفاده در کامپيوترهای شخصی در ساير دستگاههای الکترونيکی نيز به خدمت گرفته می شوند. حافظه های ROM از لحاظ تکنولوژی استفاده شده، دارای انواع متفاوتی است :

 ROM

PROM

EPROM

EEPROM

Flash Memory

 هر يک از مدل های فوق دارای ويژگی های منحصربفرد خود  می باشند . حافظه های فوق در موارد زيردارای ويژگی مشابه می باشند:

داد ه های ذخيره شده در اين نوع تراشته ها ” غير فرار ” بوده و پس از خاموش شدن منبع تامين انرژی اطلاعات خود را از دست نمی دهند.

داده های ذخيره شده در اين نوع از حافظه ها غير قابل تغيير بوده و يا اعمال تغييرات در آنها مستلزم انجام عمليات خاصی است.

و….


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *