تحقیق درباره حدود و موقعیت ایلام

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:13

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

حدود و موقعيت ايلام

اطلاع مابر ايلام تا چهل سال قبل منحصر به ذکر مجملي بود که تورات از آن کرده و اسم کدرلاعمر پادشاه ايلام را در ضمن حکايتي برده است. مورخان عهد قديم هم چنان که از نوشته هاي آن معلوم است اطلاعاتي راجع به ايلام نداشتند. و حال بدين منوال بود تا اينکه حضريات شوش پيش آمد اين سرزمين از ماداکتور بر روي کرخه تا ايذج (ايذه،مالمير) در خاک بختياري و از هايدالو در محل خرم آباد کنوني تا حدود رامهرمز و بوشهر امروز امتداد داشت بنابراين ايلام در عهد قديم به مملکتي اطلاق مي شد که از ولايات خوزستان، لرستان، پشت کوه و کوههاي بختياري ترکيب يافته بود. از طرف مشرق قسمتي از پارس،از سمت شمال راهي که از بابل به همدان مي رفت و از سمت جنوب خليج پارس تا بوشهر بود. شهرهاي مهم اين مملکت را چنين ناميده اند: 1- شوش که مهم ترين شهر ايلام و از قديم ترين شهرهاي عالم بود. 2- ماداکتو روي رود کرخه. 3- خايدالو که گمان مي رود در جاي خرم آباد کنوني بنا شده بود. 4- اهواز. اهالي ايلام دولت خود را آنزان سوسونکا مي ناميدند. لفظ ايلام چنانکه محققين تصور مي کنند سامي است و اطلاق به آن قسمتي مي شد که کوهستان است. طوايف ماد و پارس ايلامي ها را خوجه، خوز يا هوز مي خواندند به نظر ميايد که با ساير اقوام آسيايي يا قفقازي نواحي زاگرس مثل گوتي ها و لولوبي ها و کاسي ها ارتباط داشتند و تمدن نخستين آنها تا حد زيادي با تمدن سومريهاي باستاني ارتباط دارند. اين تمدن حتي پس از آغاز هزاره ي دوم قبل از ميلاد هم روي به توسعه داشت.

نژاد ايلامي ها

راجع به مردمان بومي اين مملکت عقيده ي ديولافوا و دمرگان اين است که بومي هاي اوليه اين مملکت حبشي بودند. برخي عقيده دارند که سواحل خليج پارس هم تا مکران و بلوچستان از حبشي ها مسکون بوده بعد از قرون زياد مردم سومري به اين مملکت آمده و تسلط کردند. بعد از آنها مردمان سامي نژاد به اين مملکت آمدند ولي غلبه ي آنها در نقاط کوهستاني دوام نيافت.

و….


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *