تحقیق درباره حضرت ادریس (ع)

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:10

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

خلاصه ای از شناسه حضرت ادریس علیه السلام

_نام: ادریس که در زبان عبری اخنوخ است.

_نام پدر: یارد

_نام مادر: بره

_تاریخ ولادت: 830 سال بعد از هبوط حضرت آدم علیه السلام

_مدت عمر آن حضرت: 365 سال

_محل بعثت: کوفه

_محل دفن: آن حضرت به آسمان عروج کرده اند.

_نسب: ادریس بن یارد مهائیل بن قینان بن انوش بن شیث بن آدم علیهم السلام

_تعداد فرزندان: آن حضرت دو پسر داشت.

مختصری از زندگینامه حضرت ادریس علیه السلام

برخی آن حضرت را از این جهت ادریس نامیده اند که حکمتهای خداوند متعال و سنت های الهی را درس می داده است وی با 72 زبان مردم را بسوی خداوند یگانه دعوت می نمودند. محل اقامت او مسجد سهله در شهر کوفه بوده است. چنانچه معروف است حضرت ادریس اولین کسی بوده است که خط نوشت، جامه دوخت و خیاطی را تعلیم داد. آن حضرت در زمینه علم نجوم و هندسه و فلسفه و… تبحر داشته و آنها را به مردم زمان خود می آموخته است.نقل شده است که خداوند متعال 30 صحیفه بر حضرت ادریس علیه السلام نازل فرمودند.

 

داستان حضرت ادريس عليه السلام

يكي از پيامبران كه نامش در قرآن دوبار آمده و در آيه 56 سوره مريم به عنوان پيامبر صديق ياد شده، حضرت ادريس است كه در اينجا نظر شما را به پاره اي از ويژگيهاي او جلب مي كنيم: ادريس كه نام اصليش «اُخنوخ» است در نزديك كوفه در مكان فعلي مسجد سهله مي زيست. او خياط بود و مدت سيصد سال عمر نمود و با پنج واسطه به آدم عليه السلام مي رسد. سي صحيفه از كتابهاي آسماني بر او نازل گرديد. تا قبل از ايشان مردم براي پوشش بدن خود از پوست حيوانات استفاده مي كردند، او نخستين كسي بود كه خياطي كرد و طرز دوختن لباس را به انسانها آموخت و از آن پس مردم به تدريج از لباسهاي دوخته شده استفاده مي كردند. او بلند قامت و تنومند و نخستين انساني بود كه با قلم خط نوشت و بر علم نجوم و حساب و هيئت احاطه داشت و آنها را تدريس مي كرد. كتابهاي آسماني را به مردم مي آموخت و آنها را از اندرزهاي خود بهره مند مي ساخت، از اين رو نام او را ادريس (كه از واژه درس گرفته شده) نهادند. خداوند بعد از وفاتش، مقام ارجمندي در بهشت به او عنايت فرمود و او را از مواهب بهشتي بهره مند ساخت. ادريس بسيار درباره عظمت خلقت مي انديشيد و با خود مي گفت:«اين آسمانها، زمين، خلايق عظيم، خورشيد، ماه، ستارگان، ابر، باران و ساير پديده ها داراي پروردگاري است كه آنها را تدبير نموده و سامان مي بخشد، بنابراين او را آن گونه كه سزاوار پرستش است، پرستش كن.»

و….


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *