تحقیق درباره حضرت علی (ع) و اهل بیت اسلام در قرآن

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:15

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

حضرت علی علیه السلام و اهل بیت اسلام در قرآن

با مطالعه آیات قرآن مجید این حقیقت برای ما آشکار می گردد که خداوند متعال برای شناساندن علی علیه السلام به مردم و بیاان قدر و منزلت اهل بیت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم به مناسبتهای مختلف آیات بسیاری را بر رسول خود نازل فرموده است چنان که پیامبر گرامی می فرماید:

هر آینه قرآن بر چهار بخش نازل شده است: که یک چهارم آن تنها درباره ما اهلبیت است و یک چهارم آن درباره ی دشمنان ما و یک چهارم آن درباره ی حلال و حرام و یک چهارم دیگر آن درباره واجبات و احکام است. و هر آینه خداوند درباره ی آیات بسیار پر معنایی را نازل فرموده است.

از آنجا که مبنای ما بر اختصار است از بیان صدها آیه ای که خداوند متعال درباره علی علیه السلام و اهل بیت پیامبرش اسلام نازل فرموده است فقط به ذکر چند آیه اکتفا می کنیم.

تذکر این نکته نیز لازم است که در بیان شان نزول آیات توضیح و تفسیر آنها فقط احادیثی را که مورد اعتماد اهل سنت می باشد آورده ایم.

بسم ا… الرحمن الرحیم

این طلحه حلبی شافعی در کتابش «البر المنتظر» می گوید: بدان که جمع اسرار کتب آسمانی در قرآن آمدهاست و جمیع آنچه که در قرآن نازل شده در سوره مبارکه حمد جمع شده است و آنچه که در سوره حمد است در (بسم ا… الرحمن الرحیم) آل موجود است و آن چه که درباره بسم ا… است همگی در نقطه زیر باد وجود دارد.

بعد ابن طلحه می گوید حضرت علی علیه السلام فرمود: من نقطه زیر باد (بسم ا… الرحمن الرحیم) هستم.

اهدنا الصراط المستقیم

عبدا… بن علوی از رسول خدا صلی ا… علیه و آله و سلم روایت می کند که حضرت فرمود: اگر کسی می خواهد از شرایط چون باد بگذرد و بدون حساب وارد بهشت شود پس باید که دوست بدارد دوست و وصی ملازم و جانشین من علی بن ابی طالب را و اگر کسی می خواهد به آتش در آید پس ولایت او را رها کند.

و….


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *