تحقیق درباره حفاظت اماكن و تاسيسات ناجا

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:24

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

 

مقدمه

مسئله حفاظت موضوع و پديده جديدي نيست و از روزگاران قديم از اركان حيات و بقاء هر موجود زنده اي بوده است بخصوص حيوانات ابتدايي ترين روش ها را براي حفاظت ازخود درمقابل خطرات بكار مي برند و بشر نيز از روزي كه خود را شناخت بطور مستقيم با اين تدبير سروكار داشته بطوري كه مظاهر حفاظت درزندگي شخصي افراد به چشم مي خورد بهمين دليل انسان به حكم عقل و غريزه (دوستي خويش) همواره سعي دارد كه اشياء ووسايل شخصي خود را با كمال دقت حفظ ونگهداري كند اهميت حفاظت از هر شيئي يا موضوعي، بستگي به ارزش آن شي دارد بدين جهت است كه ما هميشه اشياء و وسايل گران بهايي مانند جواهرات ، پول، شناسنامه، گواهينامه و اسناد و مدارك شخصي خود را در جاي مطمئن و يا صندوق هاي فلزي محكم نگهداري مي كنيم.

قدر مسلم محافظت و نگهداري مختص به اشياء و اموال نبوده و دامنه آن به مسايل معنوي و انساني نيز گسترش مي يابد بعنوان مثال هر انسان شرافتنمندي سعي دارد از جان و آبرو و حيثيت خود و خويشاوندان حفاظت كرده و دراين راه از هيچ كوششي دريغ نمي كند.

امروزه درعرصه زندگي اجتماعي مواجه با ظهور فن آوريهاي جديد حفاظتي درنگهداري از وسايل و امكانات هستيم. ساخت انواع استحكامات ساختماني، حصارهاي فلزي، انواع قفل هاي رمز دار و الكترونيكي دزدگيرهاي پيچيده و پيشرفته و دستگاههاي هشدار دهنده متصل به شبكه پليس و آتش نشاني براي حفاظت از حريم شخصي ووسايل منزل، اتومبيل، تاسيسات عظيم توليدي و تجاري و انواع رمزگذاري برروي دستگاه هاي رايانه و برنامه هاي مكتوب رايانه اي نشان از اهميت حفاظت و رشد تدابير و روشهاي حفاظتي دارند. با توجه به موارد فوق متوجه شديم كه همه ما درزندگي شخصي خود از وسايل باارزش حفاظت مي كنيم لذا درنيروي انتظامي نيز موضوعات باارزشي وجود دارد كه حفاظت و نگهداري آنهااز اهميت بشتري برخوردار است. تمامي تشكيلات و سازمانها حتي ارگانهاي غيرنظامي نيز داراي اسناد و مدارك و امكانات باارزش بود كه بصورت محرمانه نگهداري تا از انتشار آنها جلوگيري گردد.

نيروي انتظامي نيز داراي مسايل و موضوعات مهمي است كه مورد علاقه شديد دشمنان و بزهكاران است، چنانچه از آن موضوعات حفاظت به عمل نيايد قطعاً دشمنان و بزهكاران اطلاعات مورد نظر را به راحتي جمع آوري و قادر خواهند بود به حيثيت و اقتدار نيروي انتظامي و كاركنان و درسطحي بالاتر نظم و امنيت كشور لطمات جبران ناپذيري وارد آورند.

پس نتيجه مي گيريم نيروي انتظامي نيز جهت حفاظت از اسناد و مدارك اماكن و تاسيسات و كاركنان و نياز به يك سيستم حفاظت اطلاعات قوي و منسجم و توانا جهت خنثي كردن و مقابله با تهديدات و آسيب هاي مختلف را دارد و حفاظت فيزيكي كه يكي از اقدامات تدافعي (غيرعامل) مي باشد بايستي با ايجاد يك سري اقدامات ممانعتي و مقررات تاميني مثلاً با ايجاد ديوار، سيستم خاردار و گماردن نگهبان و. از دسترسي عوامل دشمن و عناصر غير مجاز به اماكن و تاسيسات و نقاط حساس و مهم قوياً جلوگيري كرد.

و….


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *