تحقیق درباره حكومت انقلابيون

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:19

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

دوره حكومت انقلابيون

پس از سقوط دولت بني‌صدر ، آخرين پايگاه نيروهاي ملي – مذهبي و ساير گروه‌هاي مخالف حركت انقلاب اسلامي به رهبري امام و نيروهاي حزب اللهي فرو ريخت و دوران جديد آغاز شد. رهبري انقلاب با سرعت عمل به موقع اوضاع را در كنترل خود در‌‌آورد . مردم با حضور فعالتر در صحنه از رهبري و نيروهاي حزب اللهي و روحانيت حمايت كردند و در انتخابات رياست جمهوري با اكثريت قاطع‌آرا ، محمدعلي رجايي را به رياست جمهوري برگزيدند . رجايي ، محمدجوا باهنر را به نخست وزيري برگزيد و به اين ترتيب ، قوه‌ي مجريه نيز در اختيار نيروهاي حزب‌اللهي قرار گرفت ، اما هنوز دو ماه از رياست جمهوري رجايي و نخست وزيري باهنر نگذشته بود كه در پي بمب‌گذاري سازمان موسوم به منافقين در ساختمان نخست وزيري رجايي و باهنر به شهادت رسيدند . عمليات تروريستي اين سازمان با انفجار ساختمان نخست وزيري به پايان نرسيد ، بلكه طي سال‌هاي 1360 و 61 در حدود دويست نفر از رهبران نيروهاي حزب‌اللهي د رعمليات‌هاي ديگر به شهادت رسيدند كه از جمله مي‌توان از آيت‌الله دستغيب ، آيت‌الله مدني ، آيت‌الله صدوقي ، آيت‌الله اشرفي اصفهاني و … ياد كرد .

در اين دوره ، نيروهاي مخالف حركت انقلاب اسلامي به دو گروه تقسيم شدند ، گروهي از آنها مانند بني‌صدر و رهبران سازمان موسوم به منافقين به خارج از كشور پناه بردند ، و نيروهاي ملي – مذهبي در داخل منزوي شدند و از صحنه حركت انقلاب كنار گذاشته شدند .

1 – موفقيت نيروهاي حزب‌اللهي

پس از شهادت رجايي و باهنر ، مجدداً انتخابات رياست جمهوري برگزار شد و در آن آيت‌الله خامنه‌اي به رياست جمهوري برگزيده شد . آيت‌الله خامنه‌اي نيز ميرحسين موسوي را به نخست وزيري انتخاب كرد و دوران موفقيت‌آميز نيروهاي حزب‌للهي شروع شد . پس از عزل بني‌صدر ، ارتش ، سپاه پاسداران و نيروهاي بسيجي تحت فرماندهي كل قوا با يكپارچگي كامل دشمن متجاوز را مورد تهاجم بي‌امان خود قرار دادند و اولين پيروزي‌هاي بزرگ نظامي را در عمليات‌‌هاي ثامن الائمه ، فتح المبين و بيت المقدس به دست آورند ، كه طي آنها ، بخش‌هاي وسيعي از سرزمين ايران ، از جمله شهرهاي آبادان و خرمشهر از وجود دشمن متجاوز پاك گرديد .

و….


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *