تحقیق درباره حیات وحش مازندران

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:14

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

مقدمه :

– جانوران زيادي روي كره‌ي زمين زندگي مي‌كنند بعضي راه مي‌روند، بعضي پرواز مي‌كنند، برخي مي‌خزند و برخي ديگر خون‌گرم و خونسردند. بعضي گوشتخوارند و بعضي علفخوارند بعضي بزرگ و بعضي كوچك‌اند تعداد انواع جانوران بيش از يك ميليون است در اين ميان جانوراني در ايران و مازندران زندگي مي‌كنند. بعضي وحشي بعضي اهلي و بعضي پرنده و برخي در جنگل و برخي در كوهستانها زندگي مي‌كنند مازندران با ويژگي طبيعي و غناي گياهي و جنگلي و كوهستاني يكي از بهترين زيستگاه‌ها براي جانوران به شمار مي‌رود و به علت نزولات جوي و اكوسيستم‌هاي جنگلي و پوشش زنده‌ي بسيار قوي وضعيت متعادلي دارد.

 در مازندران جانوران هم در جنگل و هم در مناطق كوهستاني و كوهپايه‌اي و ييلاقي  زندگي مي‌كنند جانوراني كه در كوهستان‌هاي شمالي زندگي مي‌كنند عبارتند از : از قوچ، ميش، گوزن و بز و بعضي هم در مناطق جنگلي زندگي مي‌كنند كه عبارتند از : شغال، گرگ و روباه، جوجه‌تيغي، خوك، پلنگ، خرس جانوران خصوصيات زيادي دارند بعضي گوشتخوار و برخي علفخوارند بعضي به تنهايي شكار مي‌كنند و عده‌اي از شكار ديگران استفاده مي‌كنند جانوران براي زنده ماندن از خطر دوري مي‌كنند و در محيط‌هاي دو را زندگي انسان به حيات خود ادامه مي‌دهند حالا به خصوصيات جانوران وحشي كه در مناطق جنگلي مازندران هستند مي‌پردازيم.

گرگ : جانوري گوشتخوار مي‌باشد

دندان‌هاي نيش آنهاذ بزرگ و براي

جويدن تكامل پيدا كرده‌اند دندان‌هاي

 عقبي ويژه‌ي بريدن و خرد كردن استخوان

مي‌باشدگرگ‌ها به صورت گروهي 3 تا 12 تايي 5 تا 6 تايي كه همه با هم فاميل هستند زندگي مي‌كنند.رئيس قوي‌ترين گرگ نر است و گرگ‌هاي پير از گله جدا مي‌شوند و به صورت تنهايي زندگي مي‌كنند گرگ‌ها حيواناتي پر طاقت و خستگي‌ناپذيرند و در يك روز مسافت 100 كيلومتر را با سرعت كم مي‌دوند در جاهايي كه احساس خطر كنند صداي سگ در مي‌آورند و دشمن را فريب مي‌دهند. گرگ حيواني فوق‌العاده باهوش است وقتي عصباني مي‌شود پشت خود را قوز مي‌كند و با پاهاي سيخ شده راه مي‌رود و به گرگ هاي ديگر مي‌فهماند كه عصباني است و بهتر است كسي سربه سرش نگذارد و گرگ از پستانداران كوچك تغذيه مي‌كند و در جاهايي كه طعمه طبيعي از بين رفته باشد به دام‌هاي گوسفند، الاغ و اسب حمله مي‌كند به همين خاطر انسان‌ها آنها را از بين مي‌برند. گرگ در كنترل جمعيت پستانداران كوچك نقش به سزايي دارد .

و….


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *