تحقیق درباره ختنه زنان

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:14

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

مقدمه:

ختنه زنان «حق زن بر بدنش» ، «هويت فرهنگي» يا توحش و جنايت؟

ختنه زنان يك جنايت انساني است.                      

ختنه پسران يك امر پزشكي است.

فرهنگ سنتي مردسالار زنان را با مشكلات و ستمهاي متعددي روبرو ساخته است كه اين موضوع ستم و خشونت بر عليه زنان امري كشوري يا محلي نيست بلكه به درجات مختلف در همه جاي دنيا رايج و مرسوم است و در عين حال تلاش براي رفع تبعيض هم يك طرف تصوير است، پايمال كردن حقوق زنان يك تراژدي بشري و در عين حال تاريخي است و امروز وارد دنياي مدرن و پا به پاي پيشرفت دانش بشري همواره ملازم زندگي زنان بوده و هست. در عين حال هنوز بقاياي دورة بزرگي تمام عيار زن هنوز اينجا و آنجا به اشكال نيمه‌علني و نيمه‌رسمي وجود دارند و زنان را قرباني خود مي‌كند.

مُثله كردن اندام‌هاي تناسلي زنان (به اصطلاح عاميانه ختنه) يكي از ميراث بردگي زنان در جوامع عقب نگه داشته شده است كه در آن رسم و رسومات عشيره‌اي و مذهبي اعمال مي‌شود. در نگاه افراد در جوامع عقب مانده زن موجودي ناپاك و اغواپذير است كه با نگاه هر بيگانه از راه به در مي‌شود و به هرزگي مي‌رود پس اين الهه پاكي و اين منبع عشق الهي را تحت سخت‌ترين خشونت انساني قرار مي‌دهد تا عشقي را كه خدا در وجود لطيفش قرار داده بيرون بكشد. مدافعان ختنه زنان علاوه بر بهداشتي دانستن اين عمل، بر اين عقيده‌اند كه قطع يا كاهش ميل جنسي حصاري از عفاف و پاكدامني به دور زن مي‌كشد. آيا اين افراد زنان را بشر مي‌دانند يا او را همپاية دام و ستور خود مي‌پندارند كه احتياج به محافظت و نگهباني دارد و اي كاش اين عمل پايان ناپاكي‌ها بود. چه بسيار دختران معصومي كه به دليل اعمال خشونت‌هايي از اين قبيل خانه و كاشانه و حتي كشور خود را ترك كردند.

 

مثله كردن اندام‌هاي تناسلي زنان

از نظر سازمان بهداشت جهاني (WHO) مثله كردن تمام يا بخشي از اندام تناسلي بيروني زنان يا هرگونه صدمه‌اي به ارگان‌هاي تناسلي زنان را به دليل فرهنگي و يا به دليل غير بهداشتي و غير پزشكي ختنه تعريف مي‌كنند.

به زبان عاميانه ختنه در واقع قطع كلاتيورس مي‌باشد. با قطع اين قسمت از عضو بدن زن، حس زنانگي در آنها از بين مي‌رود و تا پايان عمر از دريافت لذت جنسي محروم خواهند ماند. در واقع اين استراتژي به اصطلاح خردمندانه جهت تضمين باكرگي دختر و عدم ارتباط او با هيچ مرد ديگر تا زمان ازدواج است.

عمل به اصطلاح ختنه جنسي با همة شقوق آن عمدتاً در بين 4 تا 14 سال، نوزادان، زنان آماده براي ازدواج، زنان پس از اولين زايمان رايج است. اين عمل حساس نيز معمولاً توسط جراحان سنتي شامل قابله‌ها، سلماني و بدون درمان بيهوشي و با استفاده از تيغ تراش، هر چيز تيز و برنده و حتي شيشة شكسته صورت مي‌گيرد.

بررسي‌ها نشان مي‌دهد بيشترين ميزان ختنة زنان در ميان گروه‌هاي كمتر آموزش ديده و گروه‌هاي اسلامي صورت مي‌گيرد. همچنين نسبت نزديكي ميان نرخ بالاي ختنه با سطح پائين شهرنشيني، همسايگي با فرهنگ‌هاي متعصب، وابستگي افراطي مذهبي، فقر مالي بيشتر، و تركيب و تعصب بيشتر قومي وجود دارد.

و…..


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *