تحقیق درباره خلاصه اي از تاريخچه عمل سزارين

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:19

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

دانشكده آمريكايي متخصص مامايي و پزشكي زنان اقدام به آماده كردن اين كتابچه را كرده ، و قصد تكميل كتابخانه بين المللي پزشكي داشته و نشان دادن تاريخچه بخش زايمان را داشته . با نهايت تشكر خود را از كاركنان براي آماده سازي اين تاريخچه پزشكي كه به كتابخانه بين المللي پزشكي (NL-M) ارائه شد نهايت تشكر را داريم، بخصوص اليزابت تونيس ، جان لازاروس كه در تقسيم بندي ، چاپ ، مجموعه عكس ها كمك كرد و رياست كار فيليپ M . از همكاري آنها براي آماده شدن و همكاري آنها براي ارائه پزشكي عمومي متشكرم . ارائه مقاله يك مثال از بيشترين كمك از راه ارائه مقاله به مطالعات پزشكي به NLM و براي حفظ ميراث هاي تاريخي امان است .

دانشكده آمريكايي متخصصان مامايي و پزشكي زنان تشكيلاتي هستند كه بيش از 000/33 پزشك كه براي پيشرفت ساعت همه زنن كار مي كنند. به خصوص در طول برنامه هاي پزشكي و اطلاعات در مورد بيماري و  راه كارهايي را براي تمرين و ارائه تمرينات پزشكي انجام مي دهند. ما همكاري خود را با NLM شرو ع مي كنيم .

اميدوارم از ارائه مطالب لذت ببريد.

خلاصه اي از تاريخچه سزارين

سزارين در قسمتي از فرهنگ انسانها از زمان انسانهاي اوليه وجود داشته و نوشته هايي در هر دو فرهنگ غربي و غير غربي در مورد نتايج اين طرز برخورد با زندگي مادران و نوزادان وجود دارد. بر اساس اسطوره شناسي يونانيان ، آپلو نظريات اكليپوس را تغيير داد، در يافت هايي از آيين مشهور پزشكي مذهبي وجود داشت كه از بطن مادر بوجود مي آمد. مراجع مشهور در مورد سزارين در انسانهاي پيشين هندوها، يونانيان، مصريان، رومي ها و ساير اروپاييان باستان وجود دارد. از چنيني هاي قديمي حكاكي هايي به جا مانده كه روند زندگي زنان را شرح مي دهد. ميسچناگت و تالمود زايمان اول زماني كه دو قلوها با سزارين متولد مي شدند را منع كرده بودند و از مراسم عبادي تطهير زناني كه با عمل جراحي زايمان كرده اند صرفه نظر مي كردند.

تاكنون تاريخچه هاي ابتدايي در مورد سزارين به جا مانده كه در لفافه اي از افسانه و به درستي آن مشكوك هستند. اصل سزارين در طول زمان بد جلوه بوده است همگان تصور ميكند از زمان تولد جوليوس سزار كه تولدش همراه با عمل جراحي بود متاسفانه به نظر مي رسد مادرش اورليا مشهور به داراي زندگي بوده كه تولد پسرش تاخت و تاز و تاراج او را نشان مي دهد. در آن زمان طرز عمل تنها زماني آماده مي شد كه مادر مي مرد و يا در حال مرگ بود و به منظور حفظ جان نوزاد براي اينكه بر تعداد گروهشان افزوده شود قانون رومي ها با تولد سزار در مورد زنان بد شانس در مورد تولد نوزاد بايد باز شدن از طريق بريدن انجام شود كاهش يافت .

كه اين كار سزارين نام گرفت . اصل لاتين اين كلمه از كلمه “Caedare” به معناي بريدن و كلمه Caesones”” به نوزادي گفته مي شد كه متولد شد شان پس از مرگ مادرانشان بوده . در نهايت اينكه ما مطمئن نيستيم كه كلمه سزارين از كجا و كي بوجود آمده است . تا اينكه در قرن شانزده و هفده اين طرز عمل سزارين نام گرفت. و شروع به ادامه تغييرات و توسعه كرد در سال 1598 توسط ژاكوس گيليمو كتابي در مورد مامايي كه او اين مورد را در آن مطرح كرد برش بود . با پيشرفت آن برش با عمل جراحي عوض شد.

و….


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *