تحقیق درباره خودرو

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:10

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

خودرو

خودرو فقط يك كالا يا محصول صنعتي نيست، بلكه به تنهايي يك فرهنگ است. شمول آن بر حوزه هاي متنوع و گسترده علومئ و ئفنون، تجارب و مهارتهاي انساني، شيوه هاي گوناگون مديريت و انجام كارها، تأثير آن بر شئون مختلف زندگي اجتماعي و آرايش شهرها و از همه مهمتر حضور روزافزون و غيرقابل اجتناب ديدگاههاي زيبائي شناسانه و … از آن چيزي فراتر از يك كالاي صنعتي معمولي ساخته است.

مانند هر عرصه صنعتي ديگر، رقابت در اين عرصه نيز مبتني است بر توليد هر روز كاملتر، كاراتر، ايمن تر و زيباتر آن. بر همين اساس، شاخصهاي كيفي محصول كه تا چند دهه پيش اتنتظار مي رفت با تاكيد بر كنترل ويژگيهاي خود محصول توليدي حاصل آيد امروزه با استقرار نظامهاي كيفيت مديريت تضمين مي شوند.

نظامهاي كيفيت را مي توان تلاش براي ارتقا فرهعنگ توليد و مناسبات داخلي آن دانست با اين فرض منطقي كه كيفيت پديده اي تصادفي نبوده و براي تحقق آن بايستي به فرايند توليد رويكرداي سيستمي داشت.

براي صنعت خودروسازي ما كه چند دهه قدمت دارد هم اكنون كيفيت به چالشي سرنوشت ساز تبديل شده است. به نحوي كه بدون تحقق آن نه در بازارهاي جهاني خودرو جايي خواهيم داشت و نه در بازار قطعات آن. بر اين اساس است كه بايستي نهضت كيفيت را با نهايت درايت و هوشمندي سازماندهي كرده و توسعه داده و پيش برانيم، توفيق در اين كار بزرگ نه تنها شايستگي ها و قابليتهاي صنعت گران ماست بلكه بسياري از معضلات اقتصادي كشور را نيز مي تواند پاسخگو باشد.

پذيرش نظام مديريت كيفيت بايستي يك تصميم راهبردي سازمان باشد. طراحي و اجراي نظام مديريت كيفيت در سازمان تحت تأثير نيازهاي در حال تغيير، اهداف ويژه آنه، محصولات، فرايندهاي بكارگرفته شده، اندازه و ساختار سازمان قرار مي گيرد.

نظامهاي مختلف مديريت در قالب استانداردها توسط طرفهاي درون و برون سازماني و از جمله سازمانهاي گواهي دهنده جهت ارزيابي توانايي سازمان در برآورده كردن خواسته هاي مشتري الزامات مربوط به قوانين و الزامات خود سازمان مورد استفاده قرار مي گيرند كه از جمله معروفترين آنها مي توان به استانداردهاي سري ISO9000 اشاره نمود.

همگام با گسترش اهميت استفاده از نظامهاي مديريت كيفيت، استانداردهاي موجود در اين زمينه نيز كاملتر و متنوع تر گرديدند بطوريكه امروزه اكثر صنايع مهم از قبيل صنايع خودرو، صنايع نفت و گاز، صنايع هوا و فضا و … استانداردهاي مديريت كيفيت خاص خود را دارا مي باشند.

در تدوين استانداردهاي خاص صنايع مختلف سعي شده است نيازمنديهاي و الزامات خاص آن صنايع در نظر گرفته شود. بنابراين استانداردهاي نوين نگاه موشكافانه تري نسبت به مسايل تكنيكي، سيستمي و مديريتي سازمانهاي فعال در آن صنعت و در جهت برآورده نمودن مقتضيات خاص آن صنعت دارد.

از جمله اين استانداردها مي توان استاندارد ISO TS16949 را نام برد كه خاص صنايع خودروسازي مي باشد.

و…


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *