تحقیق درباره دانش امام جعفر صادق (ع)

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:10

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

بدون ترديد، علوم حضرات معصومين عليهم السلام اکتسابي نيست و آنچه از ذهن شفاف و نوراني آن بزرگواران انعکاس مي‏يابد، اشعه‏هايي از انوار الهي است که از پيامبر خاتم صلي الله عليه و آله تا معصوم ‏چهاردهم امام زمان(عج) نسلي بعد از نسل، به يادگار مانده و زمينيان را بهره‏مند ساخته است.
اگر غير از اين بود، مي‏بايست علوم آنها مقطعي و زودگذر باشد و جز در عصر خويش، کاربردي آن هم در همه ‏زمينه‏ها، بدون کمترين تخلف نداشته باشد و در برخورد با شخصيت‏هاي علمي هم عصر خود و عالمان قرون بعد، منفعل گردد.
جستجوي مفصل اين نکته را به عهده خوانندگان محترم گذاشته و تنها مناظره زير را که به علم پزشکي امام صادق عليه السلام اشاره‏ دارد، نقل به مضمون مي‏کنيم.

روزي امام صادق عليه السلام به مجلس منصور دوانيقي وارد شد. طبيب هندي ‏کنار خليفه نشسته بود. او کتاب‎هايي را که در موضوع «علم طب‏» نگاشته شده بود، براي خليفه مي‏خواند تا ضمن سرگرم ساختن او بر معلومات خليفه بيفزايد.

امام صادق عليه السلام در گوشه‏ي مجلس نشست. باراني از هيبت و ابهت از چهره حضرت مي‏باريد. مدتي گذشت. هنگامي که طبيب از خواندن کتاب‎ها فارغ شد، نگاه‏اش به امام صادق عليه السلام دوخته شد. لحظاتي مشغول‏ تماشاي سيماي حضرت شد. ابهت و صلابت امام تنش را لرزاند. نگاه‏اش‏ را به سوي خليفه برگرداند و با اين سؤال سکوت را شکست:

– اين مرد کيست؟
– او عالم آل محمد(صلي الله عليه و آله) است.
– آيا ميل دارد از اندوخته‏هاي علمي من بهره‏مند گردد؟

نگاه خليفه روي امام قرار گرفت. قبل از اين که چيزي بگويد،امام لب به سخن گشود: نه!

طبيب که از پاسخ امام شگفتش زده بود، پرسيد: چرا؟

– چون بهتر از آنچه تو داري، در اختيار دارم.
– چه چيز در اختيار داري؟
– گرمي را با سردي معالجه مي‏کنم و سردي را با گرمي، رطوبت را با خشکي درمان مي‏کنم و خشکي را با رطوبت و آنچه را که پيامبر اسلام(صلي الله علیه و آله) فرموده به کار می‏بندم و نتیجه کار را به خداوند وامی‏گذارم.

و….


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *