تحقیق درباره درمان گردن درد

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:10

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

مقدمه:

ساختار پيچيده آناتوميكي ستون فقرات و بويژه ناحيه گردني آن (Cervical area) امكان بررسي دقيق آنرا مشكل كرده است. ساختار استخواني اين ناحيه همراه با مفاصل و ليگامانهاي آن به نحوي طرح ريزي شده اند كه توماً در جهت ايجاد بهترين ثبات لازم براي انجام حركات نرم و پيچيدة آن هستند. از اينرو تشخيص و درمان دردهاي ناحيه گردني نياز به ارزيابي و بررسي دقيق آن دارد.

گردن درد به عنوان دومين عامل اصلي در دور نگاه داشتن بيماران از فعاليتهاي اجتماعي و حرفه‌ايشان بعد از كمردرد (L.B.P) شناخته شده است.(1 و 2)

كردن درد را مي توان به طور كلي به 2 نوع حاد (Acute) و مزمن (Chronic) تقسيم بندي نمود. كه نوع حاد آن غالباً در اثر تصادفات و صدمات جاده اي و يا وارد آمدن ضربات ناگهاني به ناحيه (Cervical Spine)  و طي Whiplash injury ايجاد ميگردد. اما گردن درد مزمن بيشتر در اثر بكارگيري مداوم ئبيمار از Cervical Spine در وضعيتهاي نامناسب و يا طي فرايند Agin حاصل مي آيد.(3) از طرف ديگر به نظر مي رسد شكل زندگي مدرن سبب تغيير در ميزان شيوع گردن درد در مقايسه با اختلالات كمر شده است. در امريكاي شمالي (كانادا) ميزان شيوع گردن درد در دوران زندگي 7/66% گزارش شده است. (Cote et al 1998) كه مي توان دليل آنرات افزايش زمان كار در ادارات و كار با كامپيوتر بيان كرد. همچنين در تحقيقي كه توسط Jan et al. 1994 به منظور بررسي مشكلات گردن و شانه و كمر در بين كارمندان و كارگران هشت كمپاني انجام شد، مشخص گرديد كه نشانه ها و علامت خطر براي گردن و شانه زماني ظاهر مي شود كه فرد بمدت طولاني كاري با بازوهاي بالاتر از سطح شانه و يا همسطح آن و با گردني خم شده و همچنين در محيط كار نامناسب انجام دهد. Heliovara 1993 در يك مطالعه در كشور فنلاند شيوع عوارض گردن را 6% براي مردان و 15% براي زنان گزارش كرد. Synnerholm  نيز ضمن مطالعه اي بيان كردهد است كه در حدود 20% از درخواستهاي مرخصي استعلاجي در كشور سوئد در ارتباط با گردن درد بوده است. Ylinen , Russka 1994 طي مطالعه خود نشان دادند اندازه گيري قدرت عضلاني مي توان راهنماي خوبي براي تشخيص و ارزيابي گردن درد باشد. Mayoux-Benhamou , Revel 1993 طي تحقيقي اظهار كردند كه نيروي عضلاني ناكافي در دوره هايي از زندگي روزمره كار و فعاليتهاي ورزشي مي تواند عامل مهمي براي بروز اختلالات گردن باشد. ‎Ylinen , Russka 1994 در مطالعه اي در مورد ارتباط گردن و نيروي عضله آن نشان دادند كه ضعف عضله فلكسور گردن با تداوم درد  در بيماراني كه از گردن درد مزمن رنج مي برند مرتبط است.

Harms-Ringdahl et al 1996 در تحقيقي پي بردند كه خم شدن بيش از حد و سكردن به جلوبراي مدتي معين در افراد سالم باعث گردن درد ميشود و از اين مطلب نتيجه گرفتند كه درد بيشتر از فشار مكانيكي بر روي ساختمانهايي مانند ليگامان ها و كپسولهاي مفصلي منشاء ميگيرد تا از فعاليتهاي عضلاني.

در حوزه درمان با توجه به اينكه اساس پاتولوژيك گردن درد مبهم مانده است. اكثر درمانها برروي تسكين درد و كاهش عوارض آن متمركز شده اند Matti Viljanen et al 2003. و متداولترين درمانهاي تجويز شده به منظور كنترل درد توسط پزشكان، استراحت و داروهاي ضد درد مي باشد (4 و 5). گردن درد يكي از شايعترين وضعيتها در مورد رجوع به فيزيوتراپيستها مي باشد

و….


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *