تحقیق درباره راهکارهای آمادگی و مهارت در نوشتن

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:17

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

آیین اسلام هدف کلی خود را انسان سازی در عالی ترین سطح دانسته است و شاید از همین روست که خداوند متعال رفتار و کردار پیامبر بزرگوار را برای  همه جهانیان الگو و اسوه قرارداده چنان که خداوند در قرآن کریم (سوره احزاب آیه 21) می فرمایند:

«لقد کان لکم فی رسول الله اسوه حسنه» آن حضرت از عالی ترین تجلیات خلقی و روحی انسانی برخوردار بودند.

رسول خدا- صلی الله علیه و آله و سلّم- در کتاب نهج الفصاحه می فرمایند: «در روز رستاخیز هیچ عمل و رفتاری ارزشمند تر از خلق خوب و نیکو نیست.

مقدمه :

پیش از آن که کودک مدادی را به دست گیرد و با آن بنویسد ، باید تمرینات زیادی را در زمینه چگونگی به دست گرفتن و کنترل مداد و هماهنگی دست و چشم انجام داده باشد . با ارائه بازیها و فعالیتهای ساده ای می توانیم به او کمک کنیم که چنین کنترلی را کسب کند .

تعدادی از بازیها و فعالیتها در مرحله اول فصل نوشتن ارائه شده است . در این مرحله فرصتهای فراوانی برای تمرین به دست گرفتن مداد فراهم گردیده که با کاربرد حروف همراه نمی باشند .

فعالیتهای این فصل در واقع مکمل فعالیتهای پیش از خواندن است که قبلاً در باره آن توضیح داده شده است . همزمان با این فعالیتها سعی کنید ، کودک شما با کارهای زیر آشنا شود:

حل پازل، نقاشی روی کاغذ ، نوشتن با گچ و مداد رنگی ، صندوقهای پستی ، ساختن خانه هایی با مکعبهای چوبی و سایر کارهایی که با دست انجام می گیرد.

شاید بخواهید از مدادهای معمولی باشند استفاده کنید . حسن این مدادها این است که نگهداری آن در دستهای کوچک کودک ساده تر از مدادهای معمولی انجام می گیرد . بازی با خمیر نیز به هماهنگی و رشد عضلات دست کمک می کند .

هدف از فعالیتهای مرحله دوم نوشتن ، درست نویسی شکل حروف و نوشتن برخی از کلمات است . نوشتن و خواندن باید همراه هم پیش بروند .

این نکته نیز حائز اهمیت است که اگر چه خواندن و نوشتن را می توان دوش به دوش آموزش داد ، اما نکته نیز حائز اهمیت است که اگر چه خواندن و نوشتن را می توان دوش به دوش آموزش داد ، اما نوشتن به علل مختلف مهارت بسیار پیچیده تری است . با این حساب توانایی کودک در نوشتن بسیار ضعیفتر از توانایی او در خواندن می باشد.

و….


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *