تحقیق درباره پيامبر (ص) و عبادات ایشان

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:14

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

مقدمه

آدمي در فراز و نشيب زندگي و حادثه هاي تلخ و شيرين گاهي چنان دچار آزردگي  مي شود كه با هيچ وسيله مادي آرامش نمي يابد. در چنين حالتي گاهي انسان به سراغ بهترين دوست و نزديكترين كس مي رود تا با او راز دل گويد ؛ و تنها راه درمان و آرامش را انس با محبوب و باز كردن سفره دل نزد معشوق مي داد كه رو به سوي بارگاه حق نموده و دستان پر از نياز خود را به سوي او دراز مي كند و با او زمزمه مي كند. آري دعا عمق احساس انسان نسبت به بندگي خويش و طنين آهنگ روح انسان از قرب الهي است.‌

مگر مي توان در نوشته اي اندك ، اخلاق كسي را منعكس كرد كه خدا درباره اش فرموده است : « انك لعلي خلق عظيم » تو بر خلق بزرگي هستي .

او كسي است كه تولدش شعله هاي آتشكده فارس را خاموش كرده و بعثتش شعله هاي فساد را. تولدش پايه هاي كاخ كسري را تكان داد و بعثتش قلب و مغز افراد آماده را.

كسي است كه از يك سو به معراج رفت و مهمان خدا شد و از سوي ديگر اگر برده اي او را براي غذاي ساده اي در فاصله دوري دعوت مي كرد ، مي پذيرفت.

پيامبر اكرم (ص) از همان دوران كودكي مشغول عبادت پروردگار بودند. از آن بزرگوار سئوال مي كنند كه شما قبل از رسالت تابع كدام دين بوده ايد كه حضرت در پاسخ  مي فرمايند : « كنت نبيا آدم بين الماء و الطين» ؛ يعني قبل از اينكه حضرت آدم (ع) بين آب و گل باشد، من پيغمبر بودم . يعني لياقت ذاتي را خداوند تبارك و تعالي از بدو خلقت در وجود من قرار داده بود. عبادت پيامبر (ص) قبل از بعثت ، مي تواند يك الگو و اسوه باشد براي ما كه پيرو آن حضرت هستيم.

دعا به تعبير برخي از بزرگان ، قرآن صاعد است كه معصومين در خلوت خويش
مي خوانده اند .

پيامبر (ص) فرمود : جبرئيل به من دستور داد كه قرآن را ايستاده بخوانم و حمد او را در حال ركوع و تسبيح او را در حال سجود به جاي آورم و نشسته دعا بخوانم.

پيامبر (ص) دستان خود را هنگام دعا بلند مي كرد و مانند فقيري كه غـذا درخواست   مي كند دعا مي كرد.

دعاي هر روز پيامبر (ص)

حضرت رسول گرامي (ص) فرمود : فرزند آدم سيصد و شصت رگ دارد كه صدوهشتاد عدد از آن متحرك و صدو هشتاد عدد آن ساكن هستند. پس اگر رگ هاي متحرك ساكن و يا رگهاي ساكن متحرك شوند ، انسان نمي تواند بخوابد و پيامبر بامداد و شامگاه سيصد و شصت مرتبه مي فرمود :

« الحمدلله رب العالمين كثيراً علي كل حال »

« ستايش خداي عالميان را بسيار زياد در هر حال »

عبادت و عبوديت رمز عظمت و برگزيدگي هر پيامبر و به ويژه پيامبر اعظم (ص) است كه هم در قرآن به آن اشاره شده و هم به عنوان مهمترين ويژگي حضرت براي سفر آسماني مطرح شده است.

شب سرشار از سكوت و آرامش بود و بر مخمل سياه آسمان ستاره ها چنان درشت به نظر مي رسيدند كه گويي از هر زمان ديگري به زمين نزديك تر شده اند.

و…


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *