تحقیق درباره کشور چین

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:12

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

جمهوری خلق چين از 30 استان و منطقه مستقل تشكيل شده  و با جمعيت بيش از يك ميليارد نفر و منابع عظيم معدنی و زمينهای كشاورزی، از اواخر دهه 70 ، سعی در زدودن  آثار منفی انقلاب كمونيستی و انقلاب فرهنگی نموده، و به  سمت رونق اقتصادی گام برمی دارد. اكثر مردم چين در  شرق كشور زندگی می کنند. 30 درصد برنج جهان در چين  توليد شده و همچنين گندم، ذرت، نيشكر، سويا و دانه های روغنی كشت می شود وپرورش خوك و گوسفند و ماهی نيز بسيار متداول است. ذخاير معدنی چين، بسيار عظيم و غنی می باشد. به طوری كه در فلات «يو – نان» در قسمت جنوب شرقی، منابع بزرگی از قلع، مس و روی كشف شده است. ذخاير سنگ آهن در منچوری و نفت در دريای زرد، نيز از اهميت ويژه ای برخوردار هستند مراكز عمده صنعتی، درحوالی منابع طبيعی، احداث شده است. اقتصاد چين كه مبنای خود را بر اين توليدات و صنايع غذايی، بنا نهاده است، همچنان، حركت رو به رشد خود را ادامه می دهد.  

تاريخ

جمهوری خلق چين، که معمولا و به طور خلاصه چين خوانده می‌شود، کشوری است در شرق آسيا. پايتخت آن پکن يا (بيجينگ) است. اين کشور پرجمعيت‌ترين کشور جهان است . نام چين از نام خاندانی به همين نام گرفته شده است که همزمان با اشکانيان بر چين فرمان می راندند.اين نام از راه زبان پارسی به ديگر زبانها راه يافت.

چين تاريخ کهنی دارد.گاهی به گونه يکپارچه و گاهی به مانند چند کشور جدا از هم بوده است.همواره همسايگان به این سرزمين می تاخته‌اند و از آن دسته مغول بودند که در روزگار چنگيز خان بر چين چنگ انداختند. رژيم چين پس از انقلاب مردمی از پادشاهی به جمهوری بازساخته شد.آنگاه ژاپنيها بر اين سرزمين تاختند.با پايان جنگ جهانی دوم تازش ژاپنيها ايستانده شد ولی جنگ ميان هواداران ژنرال چيان کايچک و مائو تسه تونگ بالا گرفت که سرانجام به پيروزی هواداران مائو انجاميد و از آن پس چين به گونهء کمونيستی تا به امروز گردانده می‌شود و هواداران چيان کايچک نيز که ملی‌ها بودند به جزيره تايوان گريختند و تا به امروز به ايستادگی دربرابر فشار جمهوری خلق چين ادامه داده اند .

سیاست

جمهوری خلق چين يک کشور سوسياليستی است. نظام سوسياليسم نظام اصلی جمهوری خلق چين می باشد .

و…

 


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *