توضیح مختصری از تغذیه و مصرف چربی ها به صورت پاورپوینت

توضیحی مختصر از پروژه تغذیه در قالب 15 اسلاید با فرمت powerpoint.ppt و 9 صفحه word

 

 

 

 

 

 فهرست 
      
2.مقدمه
3.تغذیه
4.چربی و کلسترول خون 
5.اثرات چربی در بدن
6.چربی خوب در بدن
7. توصیه های بهداشتی در مورد چربی ها


مقدمه


بدن ما از بافت های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام نقش حیاتی و مهمی در بدن به خود اختصاص داده اند. همانطور که میدانید یکی از بافت های بدن که نقش حفاظتی و گرمایی و ذخیره ای دارد بافت چربی است پس بدن تا حدودی نیازمند این بافت مفید است ولی همان طورکه می دانید استفاده ی بیش از حد از هر چیزی می تواند خطرات زیان بار و غیر قابل جبرانی را به بار اورد.
ذخیره ی بیش از حد چربی در بدن سبب بیماری هایی نظیر:قلبی و عروقی 
 کبد چرب و فشار خون بالا و … در پی خواهد داشت.
 ذخیره ی چربی در بدن از همان دوران خردسالی و حتی می توان گفت از دوران جنینی شروع می شود و تا زمان مرگ فرد ادامه میابد پس هر فرد بالغ باید رژیم غذایی متناسب داشته باشد. 

 

 

تغذیه

 

همان طور که می دانید  تغذیه مهمترین بخش زندگی انسان را تشکیل میدهد پس باید در انتخاب ان نهایت دقت را به عمل اورد.همچنین برای شادابی و مقامت در برابر بیماری ها و عملکرد مطلوب باید از یک رژیم تغذیه متعادل استفاده کنیم.بر خلاف نظر عوام برای تغذیه سالم نیاز به ایجاد تغییرات اساسی در رژیم غذایی نیست.برای تغذیه سالم مجبور نیستید تا غذاهای مورد علاقه را کنار بگذارید یا وقت زیادی را صرف مطالعه دقیق دستور العمل های غذایی بررسی مو شکافانه بر چسب -های غذایی و جستجوی غذاهای خارجی کنید. در اکثر افراد ایجاد چند تغییر کوچک میتوان تاثیر فاحشی بر سلامت انها داشته باشد.

هیچ غذایی به تنهایی فراهم کننده ی همه مواد مغذی مورد نیاز بدن شما برای براورده ساختن نیاز های انرژی نیست.با مصرف غذاهای مختلف می توان مطمئن بود که همه ی مواد مغذی و سایر مواد مرتبط با سلامتی به بدن برسد.یک رژیم سالم رژیمی است که بر مصرف سبزی ها  میوه و غلات کامل و منابع پروتئینی بدون چربی و…. تاکید دارد.بدن شما برای عملکرد صحیح هر روز به مقدار معینی از انرژی دارد.انرژی از طریق مواد مغذی عمده موجود در غذا ها به دست می اید یعنی از ”کربوهیدرات ها  پروتئین ها وچربی ها.


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید