خريد و دانلود مقاله شبکه های حسگر بی سیم

دانلود مقاله شبکه های حسگر بی سیم
تعداد صفحات:31 صفحه
نوع فايل :WORD

مقدمه و قسمتی از  مقاله شبکه های حسگر بی سیم:

یک شبکه حسگر بی سیم، شبکه ای بی سیم متشکل از تعداد زیادی از دستگاه‌های بسیار کوچک است که گره‌های حسگر نامیده می‌شوند. گره های حسگر عموماً مجهز به قابلیت‌های حسگری، پردازشی و ارتباطی هستند. گره‌های حسگر از نظر مکانی توزیع شده بوده و شرایط مربوط به محیط اطراف خود را اندازه گیری می کند. وظیفه‌ی اصلی گره حسگر، جمع آوری نقاط داده در فواصل زمانی منظم و تبدیل آن به یک سیگنال الکترونیکی و انتشار سیگنال به گره سینک یا استگاه مبنا از طریق رسانه های ارتباطی بی سیم قابل اطمینان است.

فهرست  مقاله شبکه های حسگر بی سیم:

2-1. مقدمه

2-2. تاریخچه شبکه‌های حسگر بی‌سیم

2-3. ساختمان گره حسگر

2-4- کاربردهای شبکه‌های حسگر بی‌سیم

2-5-.توپولوژی شبکه های حسگر

2-6 پشته پروتمل در شبکه‌های حسگر

2-7-2 چرخه ی وظایف

2-8 روش های مبتنی بر پروتکل MAC

قسمتي از  مقاله شبکه های حسگر بی سیم:
مهم ترین دلیل پیدایش و توسعه شبکه‌های حسگر بی سیم، کاربردهای پایش مداوم محیط‌هایی بوده است که دستیابی و حضور دائمی انسان در آن ها، سخت یا ناممکن می‌باشد. کاربردهایی نظیر پایش فوران یک کوه آتش فشان فعال، پایش مناطق مرزی صعب العبور، پایش استحکام سدها، پل‌ها و جاده ها، پایش میدان جنگ یا مناطق حساس نظامی و از این قبیل در نتیجه معمولاً شارژ مجدد یا تعویض گره‌های مرده (از کار افتاده به دلیل اتمام منبع انرژی) امکان پذیر نمی‌باشد، زیرا همان طور که گفته شد این گره ها معمولاً در محیط‌ها و شرایط سخت، خشن و غیرقابل دسترس قرار گرفته و اغلب به صورت تصادفی و اقتضایی در محیط پراکنده می‌شوند. بنابراین دو نکته در کارایی شبکه‌های حسگر از اهمیت خاصی برخوردار است. یکی طول عمر و دیگری میزان پوشش شبکه ای این شبکه‌ها. از آنجایی که کاربردهای پایشی اصولاً کارهای زمان بری هستند، انتظار می‌رود که طول عمر شبکه‌های حسگر به حد کافی طولانی باشد.


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *