خريد و دانلود پاورپوینت اکتیو دایرکتوری

دانلود پاورپوینت اکتیو دایرکتوری
تعداد صفحات:26
نوع فايل : powerpoint

مقدمه و قسمتی از پاورپوینت اکتیو دایرکتوری:
اکتیو دایرکتوری از فناوری‌های شرکت مایکروسافت برای مدیریت منابع شبکه است که بوسیله دامین کنترولر مدیریت می‌شود و در اساس، یک بانک اطلاعاتی مجتمع توزیع‌پذیر است که برای سرویس‌دهنده‌های بر مبنای ویندوز سرور تهیه گردیده‌است. بدون اکتیو دایرکتوری مدیریت منابع نیازمند مدیریت تک‌به‌تک آن‌ها بصورت منفرد است، در حالی که توسط اکتیو دایرکتوری مدیریت منابع شبکه بصورت مجتمع صورت می‌گیرد. این فناوری طوری طراحی شده است که مسئولیت رسیدگی به تعداد زیادی عملیات خواندن و جستجو و همچنین تعداد قابل توجهی تغییرات و بروزرسانی‌های کوچک را به عهده دارد. اطلاعات اکتیو دایرکتوری سلسله مراتبی، برگردان و قابل تمدید هستند.
در این پژوهش ابتدا به معرفی ابزارهای اکتیو دایرکتوری پرداخته و سپس به نگهداری و روش های پیکربندی این سیستم می پردازیم.

فهرست پاورپوینت اکتیو دایرکتوری:
معرفی ابزار Active Directory
نگهداری و پشتیبانی Active Directory
پیکربندی Active Directory
امن سازی Active Directory
سایر مفاهیم
نتیجه گیری و پیشنهادها

قسمتي از پاورپوینت اکتیو دایرکتوری:
یک دایرکتوری (Directory) مجموعه ذخیره شده از اطلاعات درباره ی اشیایی است که به نوعی با یکدیگر مرتبط هستند. یک سرویس دایرکتوری (Directory Service) تمامی اطلاعاتی را که برای استفاده و مدیریت این اشیا لازم است، در یک محل ذخیره نموده و بدین ترتیب نحوه ی یافتن و مدیریت این منابع را تسهیل می بخشد.

Active Directory سرویسی است که همه ی منابع شبکه در بانک اطلاعاتی آن وجود دارد، این سرویس قابلیت دستیابی و استفاده از منابع در شبکه های بزرگ را برای کاربرها و برنامه های کاربردی به سادگی فراهم می کند.

داده هایی که در Active Directory ذخیره می شوند مانند اطلاعات کاربرها، چاپگرها، سرورها، گروه ها، بانک اطلاعاتی، رایانه ها و تنظیم های امنیتی به صورت اشیایی متفاوت سازمان می یابند. هر شی مجموعه ی مجزایی از ویژگی ها است که منابع شبکه را مشخص می کند.


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *