دانلود پاورپوینت حلقه های کنترل کیفیت

 

 

 

 

 

 

 

 

مقدمه

به منظور دست يابي به الگوهاي بهينه حل مساله و ايجاد بهبود در سازمان ها، گروه هاي حل مساله يكي از راه كارهاي مورد استفاده در سازمان هاي مختلف بوده است. در اين راستا، سازمان ها نسبت به ايجاد تشكل هاي كاري و ايجاد فرهنگ كار گروهي، اقدام نموده اند و در اين راه دستاوردهاي مهمي نيز توسط آن ها كسب شده است.

 

البته تشكيل، كارايي و اثربخشي اين گروه ها، در گرو مسائل مختلفي است كه نقش فرهنگ جامعه در اين رابطه نقش به سزايي را به عهده دارد. حلقه هاي كنترل كيفيت يكي از رويكردهاي مؤثري است كه در عرصه هاي مختلف صنعتي و خدماتي بسيار مورد توجه و استفاده قرار گرفته است.

از ويژگي هاي مهم و منحصربفرد اين رويكرد آن است كه علاوه بر به كارگيري مؤثر تكنيك ها و ابزارهاي مورد استفاده در حوزه مهندسي كيفيت، با رويكردي خلاقانه به حوزه حل مسئله نيز پرداخته و تلاش مي كند تا با تلفيق اين دو، در قالب يك كار گروهي هدفمند به تأمين اهداف سازمان از طريق حل مشكلات در سطوح مختلف و در نتيجه بهبود مستمر بپردازد.

تاريخچه پیدايش حلقه های کیفی

ژاپن پيش از جنگ جهاني دوم، به واسطه عدم به كارگيري روش هاي كنترل كيفيت، به توليدكننده كالاهاي ارزان و نامرغوب شهرت داشت. پس از جنگ جهاني دوم اين كشور براي ورود به بازارهاي جهاني تلاش زيادي را مصروف داشت. از سال 1771 صحنه رقابت ها تغيير كرد و از آن به بعد ژاپن توانست اطمينان بازارهاي جهاني را به خاطر كيفيت مطلوب كالاهايش جلب كند و بازارهاي جهاني را به دست گيرد.

 

اين انتقال تسلط بر بازارهاي كشورهاي پيشرفته غربي، تاثير زيادي گذاشت، تا آنجا كه غربي ها، دلايل متعددي را براي موفقيت ژاپني ها مفروض داشتند. يكي از دلايل معروف كه غربي ها برآن تكيه مي كنند اين است كه، اين سيستم ها، فقط با فرهنگ ژاپني ها قابل اجراست و ژاپني ها جز كار كردن، به چيزي نمي انديشيدند.

ولي اگر از نزديك مسائل را مورد بررسي قرار دهيم، متوجه مي شويم كه دلايل رشد ژاپن، به راز و رمز شرق يا خاور دور مربوط نمي شود، بلكه اين تغيير و تحول به دنبال پاره اي از تصميمات اساسي، كه از جانب دولت و شركت هاي بزرگ ژاپني، در چگونگي اداره و هدايت كاركنان خود اتخاذ شد، به دست آمد. اين تصميمات اساسي در اين جمله خلاصه مي شود:

 

 

 

 

و در ادامه داریم:

حلقه کیفی چیست ؟

مزايای تشکیل حلقه های کیفی

فرضیات اصلی در تشکیل حلقه های کیفی

سازماندهی حلقه های کیفی

وظايف حلقه های کیفی

فرآيند تشکیل حلقه های کیفی

مقايسه حلقه های کیفی و گروه های پروژهای

 

فایا پاورپوینت 62 اسلاید

 


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *