دانلود پاورپوینت رستورانهای زنجیره ای مک دونالد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چند شرکت محدود تجاری می توانند در جهان امروز همانند مک دونالد از رشد باثبات برخوردار باشند. مک دونالد ابتدا با محصول ساده یعنی همبرگر شروع و تنوع آن را با گذشت زمان زیاد کرده است.
 
 
تاریخچه
ری کراک ۵۷ ساله با دشواریهای جدی روبه رو بود و در طول زندگی همواره آرزوی ثروتمندشدن را داشت. او به محض بازگشت از جنگ جهانی اول بلافاصله برای ثروتمندشدن دست به کار شد. در سال ۱۹۳۷ او وارد عرصه جدید یعنی مخلوط کن مخصوص شد که شش مواد را با هم مخلوط می کرد. او با مخترع آن وارد معامله شد و سپس خود را به عنوان عرضـه کننده انحصاری مخلوط کن مطرح کرد. ۲۰ سال در این کار سپری کرد ولی ثروتمند نشد.
 
در سال ۱۹۵۴ کراک از سان برناردینو کالیفرنیا سفارش هشت دستگاه مخلوط‌کن همبرگر را دریافت کرد. این سفارش حالت غیرعادی داشت. لذا او تصمیم گرفت که خود راسـاً به محل برود و کار مخلوط کن را ملاحظه کند.
موقعی که ری کراک به محل رسید خیلی تعجب کرد زیرا صف طولانی برای خرید همبرگر ایجاد شده بود واو میزان بازار همبرگر را ۲۵۰ هزار دلار تخمین زد. علاوه بر آن، او تحت تاثیر سرعت انجام کار و تمیزی محیط کار قرار گرفت. مک دونالد همبرگر معمولی را به قیمت ۱۵ سنت می فروخت.
 
چیپس ها همواره ترد و تازه زیر گرمکن برقی قرار داشت. مشتریان زیادی وارد و خارج شده و به هیچ گونه وسایل و ملزومات زیاد نیاز نبود.

ری کراک عجیب به این کار علاقه مند شد و مدت دو روز با برداران مک دونالد کلنجار رفت تا توانست امتیاز عرضه آن را با شرط ۱/۹ درصد فرانشیز، دریافت دارد و در مدت فقط ۲۲ سال، شرکت او به ثروت میلیارددلاری رسید و دوشادوش شرکتهای معظم نظیر زیراکس ۶۳ ساله و یاIBM ، ۴۶ ساله قرار گرفت.
 
منشاء مک دونالد در کالیفرنیای امریکا در سال ۱۹۵۴ است که آن اکنون به یکی از  شناخته شده ترین و قابل احترام ترین برندها در سراسر جهان تبدیل شده است.
 
این موفقیت شامل ۳۰۰۰۰ مغازه فرانچایز در ۱۱۹ کشور و ارائه خدمت به ۴۷ میلیون نفر در هر روز  و بدست آوردن ۱۵ بیلیون دلار سود سالیانه است.
 
مک دونالد همچنین  از طریق شرکت در فعالیتهای اجتماعی مختلف و حمایتهای مالی از رویدادها و مسابقات ورزشی  به طور مستمر  در حال بهبود بخشیدن تصویر برند خود است.به طور مثال اسپانسر اصلی مسابقات جام جهانی از سال ۱۹۹۴ و همچنین حامی اصلی مسابقات لیگ فوتبال انگلیس از سال ۱۹۹۶٫
 
 
و در ادامه داریم:
 
فرصت شغلی
 
رقیبان

مسائل اجتماعی-سلامتی

استراتژی تمرکز بر بچه ها

عوامل شکست ناپذیری مک دونالد

نقاط قوت
 
نقاط ضعف
 
فرصت ها
 
تهدیدها
 
 
 
 
فایل پاورپوینت ۳۱ اسلاید
 


دانلود طرح های لایه باز

درباره‌ی

حتما ببینید

دانلود الگوی برش طرح روی تیشرت-کد۲۱۷۴

دانلود الگوی برش طرح روی تیشرت-کد۲۱۷۴ فایلcdr-pdf-dxf دریافت فایل

دیدگاهتان را بنویسید