سنگ كليه PPT

 

 

نام محصول : پاورپوینت سنگ كليه 

فرمت : PPT

حجم : 1.7 مگابایت

تعداد اسلاید : 38

زبان : فارسی 

سال گردآوری : 97

 

سنگ های مجاری ادراری در هر جایی از سیستم ادراری ممکن است ایجاد شوند و بیشترین محل تشکیل سنگ در سیستم ادراری، کلیه می باشد. سنگ کلیه ممکن است در کلیه باقی بماند یا جابجا شده و در حالب یا مثانه جایگزین شود. اندازه سنگ ها از بزرگی ذرات شن تا بزرگی یک پرتقال در سنگ مثانه متفاوت است.

 

تقریبا 12% از افراد مذکر تا سن 70 سالگی دچار یک سنگ کلیه خواهند شد. سنگ مجاری ادراری غالبا در دهه سوم الی پنجم (سن میانسالی ) شایعتر می باشد. در افراد مذکر سه برابر شایع تر از افراد مونث است. سنگ کلیه در سیاه پوستان کمتر می باشد. و در 15% موارد بصورت دوطرفه ایجاد می شود. در 25% موارد عود سنگ دیده می شود.

 

سنگهای مجاری ادراری در اثر رسوب مواد کريستالی ( مثل اگزالات کلسیم ، فسفات کلسیم و اسید اوریک ) ایجاد می شود . این مواد کرسیتالی بطور عادی توسط ادرار دفع می شوند . مواد کریستالی معمولا دور هسته‌ی اولیه سنگ رسوب می کنند . هسته‌ی اولیه سنگ ممکن است  یک پاپی مرده ، یک خرده سنگ دیگر و یا یک جسم خارجی مانند تکه ای از کاتتر ادراری یا نخ بخیه باشد.


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *