طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان های مسکونی – جلد اوّل

 

طراحی تأسیسات ساختمان های مسکونی- جلد اوّل

  فرمت: PDF

 تعداد صفحات: 115

 1

 

دربارۀ نویسنده؟

 ناصر سلیمانی مهندس تأسیسات مکانیکی و طراح و ناظر پایه دوم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان. سابقۀ 7 سال کار حرفه ای در طراحی و نظارت ساختمان های مسکونی، اداری، مذهبی و …. کسب رتبۀ دوم آزمون نظام مهندسی تأسیسات مکانیکی در خردادماه 1393. علاقمند به طراحی تأسیسات مکانیکی ساختمان و تألیف کتاب های کاملاً کاربردی و مورد نیاز بازار کار حرفه ای.

                                  

 2

دربارۀ کتاب؟

متاسفانه اکثر مهندسان تأسیسات مکانیکی که به تازگی پروانه اشتغال بکار مهندسی را دریافت می کنند، در طراحی تأسیسات مکانیکی با مشکل مواجه اند، که دلیل عمده به عدم آموزش مناسب و غفلت از ارائه  کاربردی درس های مرتبط در دوران دانشگاه برمی گردد. از طرفی الزام به رعایت مباحث و مقررات ملّی ساختمان در طراحی تأسیسات مکانیکی ساختمان ها، مهندسان جدیدالورود به سازمان های نظام مهندسی را با انبوهی از مقررات و قوانین در طراحی تأسیسات مکانیکی ساختمان مواجه می کند که عدم آشنایی با آن ها می تواند موجب ارائه طراحی های ضعیف شود. همچنین محاسبات سر انگشتی  بارهای حرارتی که در طراحی تأسیسات مکانیکی ساختمان های مسکونی رواج دارد متاسفانه به سایر بخش های طراحی تأسیسات مکانیکی همچون آبرسانی، کانال کشی و … سرایت کرده و عموماً در تطابق با مقررات ملّی ساختمان نیستند. این کتاب سعی دارد تا قدمی هرچند کوچک در زمینۀ آشنایی دانشجویان ، مهندسان و  کلیۀ دست اندرکاران تأسیسات ساختمان با طراحی اصولی، کاربردی ، برپایۀ بکارگیری نرم افزارهای روز و منطبق بر مقررات ملّی ساختمان در بخش مسکونی بردارد. برای نیل به این هدف کلیۀ طراحی ها بر روی یک پلان مسکونی که در واقعیت اجرا شده است، انجام می شود. (تصاویر زیر نقشه های ساختمان مورد نظر است)

 

  3

 

 

 


5

 

کتاب حاضر در دو فصل تدوین شده است که فهرست مطالب در زیر آمده است:

 

 6

 7

 

 

خلاصۀ فصل اوّل) در گام اوّلِ طراحی بایستی مشخصات جدارهای ساختمان خصوصاً ضریب انتقال حرارت هدایتی مشخص باشد تا بتوان به درستی بارهای حرارتی و برودتی را تعیین کرد و بر مبنای آن سیستم ها و تجهیزات را سایز نمود. در این کتاب سعی شده تا جدارهای ساختمان بر اساس مبحث 19 مقررات ملّی ساختمان طراحی گردد تا اصل الزام و اجبار رعایت مباحث مقررات ملّی ساختمان عملی گردد.

 

 

چند صفحه از فصل اوّل کتاب

 

   89911          

 

خلاصۀ فصل دوم) در فصل دوم،  بارهای حرارتی و برودتی با استفاده از نرم افزار کریر ورژن 4.9 انجام می شود. از ویژگی های این فصل ارائه کامل نرم افزار کریر در قالب برآورد بارهای حرارتی و برودتی پروژه مورد نظر است، بطوری که پس از مطالعۀ این فصل کاربرد نرم افزار کریر در برآورد بارهای حرارتی و انتخاب سیستم های تأسیسات مکانیکی ساختمان های مسکونی فرا گرفته می شود. از ویژگی های دیگر این فصل تصویر سازی های بسیار خوب جهت فهم بهتر و راحت تر موضوع است که تماماً توسط مولف تهیه شده است.

 

                     

چند صفحه از فصل دوم کتاب

 

                 

 12

   

 

 13

 

 14

 

 15

 16

 

 17

 18

 

 19

 

 

 20

 21

 

 22

 23

 

24

25

 

برای دانلودکتاب طراحی تأسیسات مکانیکی ساختمان های مسکونی- جلد اوّلپس از وارد کردن ایمیل خود، بر روی دکمهپرداخت و دانلودکلیک نمایید، تا به درگاه پرداخت اینترنتی وارد شوید. پس از انجام پرداخت، لینک دانلود برای شما به نمایش در می آید.

  

کلیۀ حقوق مادی و معنوی چاپ و نشر این کتاب متعلق به نویسندۀ آن می باشد، لذا هرگونه استفاده از کل یا قسمتی از این کتاب از قبیل چاپ، کپی، اسکن، اشتراک فایل در فضا وکانال ها مجازی و … بدون اجازه ممنوع و شرعاً حرام است و متخلفین طبق مادۀ 2 فصل 3 قانون جرائم رایانه ای تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.

این کتاب فقط از طریق اینترنتی در سایت طرح تأسیسات به آدرس   http://tarhetasisat.sellfile.ir/ به فروش می رسد.

دوستان عزیز، این اثر با صرف وقت و زحمت فراوان و هزینه های زیاد تهیه گردیده است، لطفاً آن را با دیگران به اشتراک نگذارید و در صورتی که این کتاب را از سایت دیگری غیر از سایت فوق خریداری کرده اید، جهت حمایت از این اثر و کمک به تألیف جلدهای بعدی و کتاب های متنوع دیگر در این زمینه نام سایت اینترنتی را به شماره موبایل 09306827073 ارسال فرمائید. با تشکر فراوان از شما خوانندۀ فرهیخته وگرامی.

 

 


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *