محاسبه تنش و کرنش فشاری و همچنین مقدار کاهش طول یک میله آلومینیومی در نرم افزار solidworks

در سالهای اخیر نرم افزارهای مهندسی جایگاه خود را در گسترش تکنولوژی ، صنعت و بخش های مختلف علمی کشورمان به خوبی پیدا کرده اند و در این زمینه دانشجویان و مهندسان سهم عمده ای در استفاده از این ابزار مهندسی دارند. نرم افزارهای مختلف cad  ، cam  ، cae  وجود دارد که بی شک solidworks یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای مدلسازی در زمینه مهندسی مکانیک می باشد و در ایران نیز از این نرم افزار جهت مدل سازی و طراحی قطعات ساده تا پیچیده ترین قطعات و مونتاژ آنها و تهیه نقشه های استاندارد استفاده می شود.مجموعه شبیه سازی solidworks  جزو نرم افزارهای FEA می باشد که میتواند قبل از ساخت محصول در برابر طیف گسترده ای از پارامترهای در طول فرآیند ساخت مانند دوام ، پاسخ ایستا و پویا ، حرکت ، انتقال حرارت ، دینامیک و سیالات جهت بهینه سازی عملکرد ساخت و تولید به طراحان ، مهندسین و صنعتگران پاسخ مناسبی ارائه نماید.

 مساله ای که شما عزیزان دریافت خواهید نمود یک مثال واقعی از کتب مهندسی مکانیک می باشد که در نرم افزار solidworks به صورت  استاتیکی تحلیل گردیده است و سپس با راه حل تئوری اعتبارسنجی شده است که نشانگر دقت و توانایی تحلیل در این نرم افزار می باشد.

مطالب مهمی که در این فایل pdf سی و چهار صفحه ای فرا خواهید گرفت مطالب جامع و کاملی خواهید بود که در کمتر کتاب تحلیل این نرم افزار به آن پرداخته شده است.

ایجاد هندسه مسأله

تعیین خواص ماده 

تشریح فرضیات آنالیز استاتیک خطی و غیر خطی

تعیین نیروها ، قیدها و تعیین شرایط مرزی

تبدیل واحد در Solidworks Simulation  

مش بندی

حل مسأله و آنالیز

تشریح کامل انواع حل کننده در نرم افزار Solidworks Simulation 

بررسی و تنظیمات بخش نتایج

نحوه محاسبه مقیاس نمایش تغییر شکل اجسام بعد از تحلیل در نرم افزار

تأیید صحت مسأله با راه حل تئوری

 


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید