مراقبت ، بهداشت و توانبخشی بعد از زایمان PPT

 

 

نام محصول : پاورپوینت مراقبت ، بهداشت و توانبخشی بعد از زایمان  

فرمت : PPT

حجم : 7.2 مگابایت

تعداد اسلاید : 57

زبان : فارسی 

سال گردآوری : 97

 

 

    معمولا  زنان و همسران شان در طول دوران بارداری و هنگام زایمان به شدت نگران هستند. این نگرانی قابل درک و به‌جا است. اما مشکل آن جا ست که بعد از زایمان نگرانی آن‌ها نسبت به وضعیت جسمی و روحی مادر از بین رفته و صرفا معطوف به کودک می‌شود.

در حالی که بعد از زایمان و تولد کودک ، اتفاقات مهمی در ساختار جسمی و روحی مادران پیش می‌آید و مادر که در طی بارداری تغییرات زیادی را در بدن خود داشته زمان و انرژی و حمایت لازم دارد که بدن خود را مجددا بازتوانی  کند و در این زمینه ، داشتن دانش و آگاهی لازم برای مراقبت بعد از زایمان ، ضروری است.

     در راستای مراقبت بعد از زایمان مادران باید بیاموزند  که چگونه  بتوانند در کوتاه ترین زمان ، سلامت و آمادگی جسمی خود را به دست آورند .

و همسران با همدلی  و حمایت ایشان ضمن ایجاد رابطه ی درست با مادر و  نوزاد ، بتوانند به باز توانی مادر کمک کنند . تا مادر علاوه بر تجربه ی سخت شرایط روحی روانی پس از زایمان ، بتواند مراقبت از کودک خود را نیز انجام دهد .

   چرا که کودک در این مدت بیشترین نیاز را به او دارد و ا رتباط مادر با کودک و رشد عاطفی وی در همین محدوده ی زمانی انجام می‌شود .

 این موضوع شرایط را پیچیده‌تر می‌کند ، زیرا در صورت رعایت نکردن اصول مراقبت بعد از زایمان ، پایه‌های ارتباط کودک با مادر نیز دچار مشکل و کاستی‌هایی می گردد و بسیاری از مادران به دلیل نداشتن آگاهی از چگونگی کنترل این شرایط ، علاوه بر خدشه وارد کردن بر اساس این ارتباط ، خود را نیز دچار مشکلات و عوارض دردسر سازی می‌کنند .


مرحله ی چهارم زایمان
و
مراقبت های ضروری در این مرحله  :

مرحله ی چهارم یا مرحله ی  بعد از زایمان به  لحظاتی بعد از خروج جفت ، تا دو ساعت پس از زایمان ،  می گویند که مادر باید در بلوک زایمان کنترل شود و در صورت داشتن  شرایط مناسب ،  به بخش بعد از زایمان یا پست پارتوم منتقل شود  .
مراقبت های لازم از مادر  در این مرحله  عبارت است از :
ارزیابی و بررسی میزان خونریزی و ارزیابی علایم حیاتی (BP، T ،P  ، R )
در صورت لرزهای مادر پس از زایمان←استفاده از پتو
بررسی کانال زایمانی میزان و نوع پارگی و ترمیم آن توسط عامل زایمان
ارزیابی جمع شدن رحم و ماساژ هر 15 دقیقه تا 1 ساعت
برقراری شیردهی در  دقایق اولیه و حداکثر در ساعت اول  پس از زایمان و بودن نوزاد در کنار مادر 
بررسی علایم خطر
 


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *