هزینه یابی بر مبنای ارزیابی متوازن PPT

 

 

نام محصول : پاورپوینت هزینه یابی بر مبنای ارزیابی متوازن 

فرمت : PPT

حجم : 1.3 مگابایت

تعداد اسلاید : 49

زبان : فارسی 

سال گردآوری : 97

 

با توسعه شرکت ها به تدریج مدیریت از مالکیت جدا می شود و بحث مسئولیت پاسخ گویی به وجود می آید بدین معنی که مدیران در برابر مالکان باید پاسخگو باشند. با تمایز مالکان از مدیران و توجه به اینکه مالکان آگاهی کمی از مسائل مالی دارند و به اطلاعات گزارش شده از سوی مدیریت متکی هستند آنان به ارزیابی عملکرد مدیریت نیاز دارند و در این ارزیابی ناچار به استفاده از اندازه گیری می باشند.

 

 نارسايي معيارهاي مالي :

* معيارهاي سنجش عمدتاً كوتاه مدت و غيراستراتژيك هستند.
 * ارزيابي ها مبتني بر اطلاعات تاريخي( گذشته نگر ) است.
 * ارزيابي ها عمدتاً يك بعدي است.
 * ارزيابي ها فقط به اطلاعات حسابداري متكي مي باشد و متغيرهاي مهمي مانند كيفيت، نوآوري و رضايت مشتريان درآن لحاظ نمي گردد.
 * عدم توانايي آنها در ارزيابي دارايي هاي نامشهود است كه روابط با مشتريان، محصولات و خدمات بديع، كيفيت بالا، فرايند عملياتي پاسخگو، تكنولوژي و پايگاههاي اطلاعاتي و توانمندي، مهارت و انگيزه كاركنان، نمونه هايي از دارايي هاي نامشهود هستند.
 * صورتهای مالی سنتی قادر به انعکاس اثرات ناشی از همکاریهای بین واحدهای مختلف وظیفه ای نیستند .
 * بیشترین تاکید را بر ارائه اطلاعات به سهامداران قرار می دهد و نیازهای سایر ذینفعان سازمان ( مشتریان ، کارکنان و عناصر مختلف زنجیره ارزش ) را تامین نمی نماید.

 

روشی به نام ارزیابی متوازن  در اوائل دهه 1990 توسط رابرت کاپلان و دیوید نورتون ارائه شد و در سال 1992 میلادي در مجله هاروارد بیزینس ریویو معرفی شد، این امکان را به مدیران داد تا با دراختیار داشتن چارچوبی جامع، اهداف استراتژیک شرکت را به یک سري ملاکهاي سنجش عملکرد وابسته به یکدیگر تبدیل کنند . این بدین معنی است که شرکتهاي موفق براي ارزیابی عملکرد خود فقط به سنجه هاي مالی متکی نیستند بلکه عملکرد خود را از سه منظر دیگر یعنی مشتري ، فرآیندهاي داخلی ، و یادگیري و رشد نیز مورد ارزیابی قرار می دهند . بدین ترتیب براي انجام یک ارزیابی کامل از عملکرد سازمان می بایست این عملکرد از چهار زاویه دید یا  منظر مورد ارزیابی قرار گیرد.

 


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *