پاورپوینت درس دوازدهم مطالعات اجتماعی پایه ی پنجم دبستان

پاورپوینت درس دوازدهم مطالعات اجتماعی پایه ی پنجم دبستان

پاورپوینت درس دوازدهم مطالعات اجتماعی پنجم

پاورپوینت درس کشورهای همسایه ی 1 مطالعات اجتماعی پایه ی پنجم دبستان

کشورهای همسایه ی 1
جمهوری اسلامی پاکستان
کشور جمهوری اسلامی پاکستان در شرق ایران، واقع شده است. در شمال و غرب این کشور کوه های بلندی قرار گرفته اند. بیشتر پاکستان را جلگه های پست و کم ارتفاع تشکیل می دهد.
آب و هوای پاکستان در نواحی مرتفع شمال و غرب، معتدل با زمستا نهای سرد است امّا نواحی مرکزی و جنوبی، که نزدیک اقیانوس هند است، آب وهوایی گرم و مرطوب دارد. پاکستان پرجمعی تترین کشور همسایه ی ایران است.
در سی سال اخیر، کشور پاکستان از نظر اقتصادی و صنعتی پیشرفت زیادی کرده است. بندر کراچی از مه مترین مراکز تجارت و صادرات و واردات دنیاست.
صنایع فولاد، سیمان، نسّاجی و مخابرات و هوا فضا و ساخت موشک های نظامی (جنگی) نیز در این کشور رشد چشمگیری داشته است.
با وجود جلگه های وسیع حاصلخیز در پاکستان، کشاورزی از فعّالیتهای مهمّ اقتصادی است.

برنج، پنبه و کنف از محصولات عمده ی این کشورند و به همین دلیل، بافندگی و تولید پارچه های پنبه ای (کتانی) در این کشور، رونق دارد.

 

این پاورپوینت در18اسلاید تنظیم شده است که شامل اسلاید معرفی ، اسلایدهای متن کتاب به صورت کاملا دقیق و با رنگ بندی و افکت های متنوع، بدون هیچ گونه کسر و اضافه ای همراه خود ,فعالیت, اسلاید تشکر و پایانی می باشد . حجم فایل 750کیلوبایت


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *