پاورپوینت درس پانزدهم مطالعات اجتماعی ششم دبستان

پاورپوینت درس پانزدهم مطالعات اجتماعی ششم دبستان

پاورپوینت درس پانزدهم مطالعات اجتماعی ششم

پاورپوینت درس انواع لباس مطالعات اجتماعی ششم دبستان

انواع لباس
گروه ها، فعّالیتهای اجتماعی و انواع لباس
به این تصاویر توجّه کنید. هر یک از این لبا سها، کدام گروه اجتماعی یا شغلی یا کدام فعّالیتها یا مراسم را نشان میدهد؟
آیا تاکنون دقّت کرده اید که ما در موقعیّتهای مختلف، لبا سهای مختلفی به تن میکنیم؟ برای مثال لباس منزل ما با لباس مدرسه و با لباسی که در مهمانی می پوشیم، فرق دارد. وقتی میخواهیم ورزش کنیم از لبا سهای ورزشی یا لبا سهای راحت استفاده میکنیم.
بعضی از لبا سها را نیز در مراسم مختلف اجتماعی میپوشیم. برای مثال در مراسم عزاداری برای حضرت اباعبداللهّٰ امام حسین (ع) لباس سیاه بر تن میکنیم.
گرو ههای مختلف اجتماعی و شغلی نیز لبا سهای بخصوصی به تن میکنند. لبا سهای این گرو هها بسته به کار و نقش آنها در اجتماع، متفاوت است. ما میتوانیم از روی لباس این گروه ها پی ببریم که شغل و حرفه ی این افراد چیست یا چه خدمتی به اجتماع میکنند.
فعّالیت 1
همفکری کنید و به جز مواردی که در تصویرها میبینید، سه گروه اجتماعی یا شغلی دیگر نام ببرید که لباس مخصوص به تن می کنند…

 

این پاورپوینت در23اسلاید تنظیم شده است که شامل اسلاید معرفی ، اسلایدهای متن کتاب به صورت کاملا دقیق و با رنگ بندی و افکت های متنوع، بدون هیچ گونه کسر و اضافه ای همراه متن فعالیت کلاسی, ,موقعیّت,اسلاید تشکر و پایانی می باشد  حجم فایل 390کیلوبایت


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *