پاورپوینت دین شناسی – 14 اسلاید

پاورپوینت دین شناسی

پاورپوینت دین شناسی

پاورپوینت دین شناسی

این فایل تایید کیفی شده و نیاز شما را درباره موضوع مورد نظر کاملا رفع می کند.

آیا دین(یا قرآن) 1500 سال پیش به درد جامعه امروزه می خورد؟

1 – خاتميت در اسلام:
امام صادق(ع) فرمود: “خداوند قرآن را براي زمان خاصي و مردم خاص نفرستاد. قرآن تا روز قيامت در هر زماني و براي هر قومي تازه است و جذابيت دارد و هادي امت ها است”.(بحار،ج2، ص 280)
 
لازمة خاتميت:
1. كتاب و پيامش تحريف نشود.
2. همگاني و جاودانه باشد. (بتواند در هر دوره اي پاسخگوي نيازهاي مردم زمان خود در بُعد هدايتي باشد.)
  رمز جاودانگي اسلام‏
1 – نظريه امامت در اسلام: در اسلام امامت وجود دارد: امام در دو بعد ، يكي بعد هدايتي (به عنوان هادي امت) و ديگري بعد حكومتي (به عنوان حاكم و زمامدار).

ج) ظرفیت دریافت دین کامل: تا آمدن پيامبر اسلام كه سطح آگاهى به حدى رسيده كه هم دين و شريعت را مى‏توانستند از تحريف مصون نگه‏دارند و هم تمام دستورات فردى و اجتماعى كه در سعادت بشر نقش دارد، بيان گردد. به همين جهت اسلام را دين كامل مى‏ناميم.

پاورپوینت دین شناسی

نتیجه:
حقيقت همه اديان توحيدى- كه پيامبران الهى مروج و مبلغ آن بوده‏اند- يكي است. اصول عقايد و مبانى اخلاق تمام اديان يكسان بوده ودر پاره‏اى از كليات احكام فردى و اجتماعى همچون نماز و زكات و انفاق هماهنگى داشته‏اند.
و تفاوتها فقط تغيير و تكامل دين در دقايق عقايد و معارف، اخلاق و نيز در ناحيه شريعت و احكام است كه بر حسب ضرورت و تحول نيازهاى بشر، متحول مى‏گردد.
استاد مطهرى: «بشر در تعليمات انبيا مانند يك دانش‏آموز بوده كه او را از كلاس اول تا آخرين كلاس بالا برده‏اند. اين تكامل دين است نه اختلاف اديان». (مجموعه آثار، ج2،ص 181)

 

پاورپوینت دین شناسی

 

قرآن کریم:

وَ قَالَت طَّائفَةٌ مِّنْ أَهْلِ الْكِتَابِ ءَامِنُواْ بِالَّذِى أُنزِلَ عَلىَ الَّذِينَ ءَامَنُواْ وَجْهَ النَّهَارِ وَ اكْفُرُواْ ءَاخِرَهُ لَعَلَّهُمْ يَرْجِعُونَ(72)
«و جمعى از اهل كتاب يهودى‏ها به پيروان خود گفتند [برويد در ظاهر] به آنچه بر مؤمنان نازل شده، در آغاز روز ايمان بياوريد و در پايان روز كافر شويد و از آيين اسلام بازگرديد شايد آن‏ها [از آيين خود] بازگردند»

اين آيه صريح در تلقى ارتداد به عنوان يك توطئه براى ايجاد تزلزل درباورهاى دينى است. تا مسلمانان از خود بپرسند اگر اسلام حق و درست است، پس چرا اهل كتاب كه از بشارات آسمانى پيشين آگاهند، از آن بازگشتند؟

خطرات این مسأله:

1)  موجب ترديد ساده لوحان و عناصر سست ايمان مي‏شد.

2)  موجب جنگ تبليغاتي بر عليه اسلام و دلسرد ساختن علاقه‏مندان گرايش به اسلام مي‏گشت.

خداوند متعال به بركت اين حكم قدرتمندانه جلوي اين توطئه ويرانگر را از همان ابتدا گرفت و جهان اسلام را براي ابد در برابر نقشه اي شوم بيمه ساخت .

متن فوق تنها سه اسلاید از پاورپوینت دین شناسی  است؛

برای دانلود کل پاورپوینت دین شناسی  از لینک زیر استفاده کنید:


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *