پاورپوینت فصل 2 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: کلیات 2

 

 

 

 

 

 

نوع فایل: power point

فرمت فایل: ppt and pptx

قابل ویرایش 27 اسلاید

 

قسمتی از اسلاید های پاورپوینت:

کلیاّت )2( فصل 2 آشنایی مسلمانان با فلسفۀ یونان در سال گذشته، به اختصار با فلسفۀ یونان و نمایندگان بزرگ آن یعنی سقراط، افلاطون و ارسطو آشنا شدیم. مابعدالطبیعه در یونان با این فلاسفه و به خصوص افلاطون و ارسطو به کمال خود رسید و میراث فکری ایشان قرن ها موضوع تحقیق پژوهشگران و اندیشمندان بود. در آغاز، یونان مرکز نشو و نمای اندیشه های فلسفی بود، اما بعد از ارسطو رفته رفته مرکزیت خود را از دست داد و حوزه های فلسفی و علمی، به اسکندریه منتقل شد. حوزۀ اسکندریه تا زمانی که مصر مغلوب مسلمانان شد، دایر بود و از این جهت، در انتقال تفکر یونان به سرزمین های اسلامی سهمی به سزا داشت. نهضت ترجمه مسلمانان در سال 638 میلادی سوریه و عراق را تسخیر کردند و پس از چهار سال ایران را هم به تصرف درآوردند. در سال 661 میلادی دولت بنی امیه در دمشق تشکیل شد. دوران خلافت بنی امیه آمیخته با ظلم و سیاهی بود. در این دوره، حکومت قومی و آداب جاهلیت تا حدی تجدید حیات یافت. در نتیجه، شرایط برای فعالیت های فکری و فرهنگی به حال تعطیل درآمد و فرهنگ اسلامی دچار فترت و رکود شد. خلافت بنی عباس نیز اگرچه با ظلم و ستم همراه بود، اما از جنبه علمی، اوضاع را تا حدودی دگرگون کرد. خلافت این خاندان، دو واقعۀ مهم را به دنبال داشت: اوّل اینکه ایرانیان به دستگاه خلافت راه یافتند و دوم اینکه بغداد مرکز خلافت اسلامی قرار گرفت. این هر دو واقعه، در تحول فرهنگی و نهضت ترجمۀ کتب علمی و فلسفی مؤثر افتاد. می دانیم که خلافت عباسیان به یاری ایرانیان استوار شد و بعضی از نخستین خلفای عباسی در محیط هایی ایرانی تربیت شدند و وزرا و درباریانشان نیز ایرانیانی فرهنگ دوست بودند. بدین ترتیب، با راهنمایی وزیران و مشاوران ایرانی و دانش پرور، زمینه برای تحولی علمی و فرهنگی فراهم شد. از طرف دیگر، شهر بغداد در سال 145 هجری، در زمان منصور دوانیقی و با توصیه و همکاری برمکیان تأسیس شد و دستگاه خلافت از دمشق به آنجا انتقال یافت. اندکی پیش از فتوحات مسلمانان، انوشیروان ساسانی در خوزستان مدرسه ای تأسیس کرد و بسیاری از کتب سرِیانی، هندی و یونانی را در آنجا گردآورد. این مدرسه هفت تن از فلاسفۀ نوافلاطونی را که از آتن اخراج شده بودند، به استادی پذیرفت و به آنان اجازه داد که دانش خود را منتشر سازند. بدین ترتیب، ایرانیان قبل از تسلط مسلمانان با فرهنگ یونانی آشنا شده بودند.

 

 

این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.

 

با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.

 

با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.

 

بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.

 

مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیز

 

اگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.

 

ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.

 

محصولات مرتبط:

پکیج پاورپوینت های دروس فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: (فصل اول تا فصل سیزدهم)

پاورپپوینت فصل 1 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: کلیات 1

پاورپوینت فصل 2 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: کلیات 2

پاورپوینت فصل 3 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: مبانی حکمت مشاء

پاورپوینت فصل 4 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: مبانی حکمت مشاء 2

پاورپوینت فصل 5 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: نمایندگان مکتب مشاء 1

پاورپوینت فصل 6 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: نمایندگان مکتب مشاء 2

پاورپوینت فصل 7 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: افول حکمت مشاء

پاورپوینت فصل 8 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: حکمت اشراق

پاورپپوینت فصل 9 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: جریان های فکری عالم اسلام

پاورپوینت فصل 10 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: صدرالمتالهین

پاورپوینت فصل 11 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: مبانی حکمت متعالیه

پاورپوینت فصل 12 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: حکمای معاصر

پاورپوینت فصل 13 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: حیات فرهنگی


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *