پاورپوینت مطالعه و شناخت برج مهماندوست دامغان

پاورپوینت مطالعه و شناخت برج مهماندوست دامغان در 65 اسلاید

برج مهمان دوست  در جنوب روستایی به همین نام (بیست کیلومتری دامغان) در کنار گورستان روستا و در زمینی مسطح قرار دارد. این بنا محوطۀ اختصاصی ندارد، بخش دایر ه ای شکل کوچکی از زمین اطرافش کف سازی شده و محوطۀ بلافصل آن پوشیده از خاک، شن و گیاهان خودروست. بدنۀ خارجی برج از سه بخش تشکیل شده است: پایۀ آن مدور است، بخش میانی و اصلی بدنه یک  دوازده ضلعی است که در هر کنج، دندانۀ مثل ثشکلی دارد، و در انتها نیز بخش مدورِ تزیین شده ای قرار دارد. ورودی بنا در جنوب آن است و برج اکنون گنبدی ندارد .

داخل برج استوانه ای شکل است و سطح دیوارش آجری و ساده است. کف آن به ارتفاع یک پله پایین تر از سطح ورودی و محوطه قرار دارد و اکنون قبری در داخل بنا نیست، اما بر اساس سخن صنیع الدوله، پیش از این «یک قبر آجری در وسط و دو قبر دیگر سنگ چین در داخل برج » وجود داشته است . برج مهمان دوست در 1352 و 1354 ش تعمیر شده است .

این پروژه یک فایل جامع و کامل درباره مطالعه و شناخت برج مهماندوست دامغان به همراه تصاویر قدیم و جدید و توصیف جهانگردان از این برج و مقایسه این برج با دیگر برج های مشابه در ایران می باشد و شامل موارد زیر می باشد:

چکیده

مقدمه

پیشینه

معرفی برج 

نقشه های معماری برج

معرفی بدنه خارجی برج

معرفی پایه برج

معرفی بخش میانی بدنه برج

مقایسه برج مهماندوست یا سایر برج های مشابه در ایران

معرفی بخش انتهایی بدنه برج

معرفی ورودی برج

معرفی گنبد برج

نتیجه گیری

نوآوری های جلوۀ بیرونی برج در مقایسه با برج های پیشین

منابع و ماخذ


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *