پاورپوینت کامل و جامع با عنوان سری و انتگرال فوریه در 77 اسلاید

 

 

 

 

 

 

 

 

سری فوریه بسطی است که هر تابع متناوب را به صورت حاصل جمع تعدادی نامتناهی از توابع نوسانی ساده (سینوسی، کسینوسی یا تابع نمایی مختلط ) بیان می‌کند. این تابع به نام ریاضیدان بزرگ فرانسوی، ژوزف فوریه نامگذاری شده‌است. با بسط هر تابع به صورت سری فوریه، مولفه‌های بسامدی آن تابع به دست می آید.

توابع مورد استفاده در مهندسی و توابع نمایانگر سیگنال‌ها معمولاً توابعی از زمان هستند یا به عبارت دیگر توابعی که در میدان زمان تعریف شده‌اند. برای حل بسیاری از مسائل بهتر است که تابع در دامنه فرکانس تعریف شده باشد زیرا این دامنه ویژگی‌هایی دارد که به راحتی محاسبات می‌انجامد.
فرض کنید که تابعی به شکل زیر تعریف شده‌است:

{displaystyle x=sum _{k=1}^{N}{A_{k}}cos(omega _{k}t+theta _{k}),!}

که در آن N یک عدد صحیح مثبت، {displaystyle A_{k}} دامنه ، {displaystyle omega _{k}} بسامد و {displaystyle theta _{k}} فاز توابع کسینوسی می‌باشد . قابل مشاهده است که با در دست داشتن بسامدها {displaystyle omega _{1},omega _{2}ldots omega _{N}}، دامنه‌ها {displaystyle A_{1},A_{2}ldots A_{N}} و فازها {displaystyle theta _{1},theta _{2}ldots theta _{N}} تابع به‌طور کامل قابل تعریف است. توجه شود که بر اساس گفته‌های بالا تابع مستقل از زمان قابل تعریف است.

 

فهرست مطالب:

مقدمه

نمایش تابع با سری

مجموعه توابع متعامد

ضرایب سری فوریه

مثالهايی از سری فوريه

سری چند جمله ايهای لژاندر

سری چند جمله ايهای چبيشف نوع اول

سری فوريه _ چند جمله ايهای لاگر

سری فوريه _ چند جمله ايهای هرميت

سری سینوسی فوریه

سری کسينوسی فوريه

سری مثلثاتی کلی فوريه

همگرايی سری فوريه

همگرايی در ميانگين سری فوريه

نامساوی بسل

تساوی پارسوال

قضيه تعريف وايراشتراس

همگرايی نقطه ای سری فوريه

انتگرال فوريه

مثال های حل شده

و…


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *