پاورپپوینت فصل 1 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: کلیات 1

 

 

 

 

 

 

نوع فایل: power point

فرمت فایل: ppt and pptx

قابل ویرایش 52 اسلاید

 

قسمتی از اسلاید های پاورپوینت:

کلیاّت (1) فصل1 سال گذشته، با معنای فلسفه و روش آن به اختصار آشنا شدیم. آموختیم که فلسفه می کوشد تا کلیّ ترین اموری را که انسان با آنها روبه روست تبیین عقلانی کند؛ مثلاً انسان در حوزة علوم تجربی برای تبیین عقلانی مبانی کلی و پایه های اصلی این علوم، مانند اصل واقعیت داشتن جهان خارج، اصل قابل شناخت بودن جهان، اصل علیّت و اصولی نظیر اینها به فلسفه نیازمند است. این اصول و مبانی گرچه نقطة اتکای همة علوم به حساب می آیند، ولی خود در هیچ یک از این علوم مورد بررسی قرار نمی گیرند. دانشی که عهده دار تحقیق در این اصول است، فلسفه نام دارد. در واقع این پرسش که چگونه و با تکیه بر کدام مبانی و روش ها می توان طبیعت را شناخت و به این شناسایی اعتماد کرد، به پاسخی قانع کننده نیاز دارد. پاسخ گویی به این پرسش تنها از فلسفه انتظار می رود. فلسفه، هم مبانی علوم را تحکیم می کند و هم دربارة اعتبار و ارزش روش تجربی در شناخت طبیعت سخن می گوید و حدود توانایی روش تجربی را تعیین می نماید. یادآوری تطبیق عبارات زیر با کدام یک از اصول و مبانی فلسفی علوم تناسب بیشتری دارند: 1- مطمئن هستم که اگر دست خود را روی آتش ببرم می سوزد. 2- همة فلزات در همه جا در اثر حرارت منبسط می شوند. 3- هنگامی که آب در ° ١٠٠ به جوش نیاید، با بررسی علل به جوش آمدن آب در ° ١٠٠ به وجود مواد ناخالص آب پی می بریم. 4- با توجه به قوانین انبساط و انقباض فلزات پی می بریم که به هنگام ساختن ریل های راه آهن بین آنها فاصله ایجاد کنیم. 5- می توانم به فهم خود برای پیدا کردن روابط بین پدیده ها اطمینان داشته باشم. فلسفه علاوه بر تحقیق دربارة مبانی کلی همة علوم تجربی، دربارة مبانی خاص علوم انسانی نیز به پژوهش می پردازد. به طوری که رشته های مختلف علوم انسانی، مانند روان شناسی، جامعه شناسی، سیاست، حقوق و … هریک بر نوعی بینش فلسفی نسبت به انسان متکی است و براساس دیدگاه های متفاوت فلسفی، مکاتب و روش های گوناگونی در رشته های علوم انسانی پدید می آید. تأمل فلسفی 1- فهم را چگونه می توان تبیین کرد؟ 2- آیا تاریخ علوم انسانی می تواند از علوم انسانی جدا شود؟ 3- چه فعالیت هایی در مغز انسان و سلسلة اعصاب موقع ادراک صورت می گیرد؟ 4- آیا می توان برای سیر حوادث در تاریخ بشر قوانینی را کشف کرد؟ 5- چه کسی بر ما حقّ حکومت دارد؟ 6- آیا تصورات بسیار زیاد ما از اشیا می تواند در ذهنی که از جنس مادّه است جا بگیرد؟ 7- اگر کسی به تأثیر مطلق پایگاه اجتماعی روی انسان عقیده داشته باشد، چه فلسفه ای را باید بپذیرد؟ 8- آیا اخلاق مطلق است و ارزش های اخلاقی تابع شرایط نیست؟ یا اینکه اخلاق نسبی است و ارزش های اخلاقی تابع شرایط و مقتضیات زمان اند؟ 9- زیبایی در شعر چه تفاوتی با زیبایی در نقاشی دارد؟ 10- چه کسی حق دارد برای مجازات مجرمان قانون وضع نماید؟ مابعدالطبیعه قلمرو اصلی فلسفه ، پهنة بی پایان هستی است. فلسفه، علم هستی شناسی است و به این اعتبار به آن ((مابعدالطبیعه)) گویند. مابعد الطبیعه )متافیزیک( به شناخت اشیا فقط و فقط از آن جهت که هستند و ((هستی)) دارند می پردازد.

 

 

این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.

 

با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.

 

با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.

 

بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.

 

مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیز

 

اگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.

 

ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.

 

محصولات مرتبط:

پکیج پاورپوینت های دروس فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: (فصل اول تا فصل سیزدهم)

پاورپپوینت فصل 1 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: کلیات 1

پاورپوینت فصل 2 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: کلیات 2

پاورپوینت فصل 3 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: مبانی حکمت مشاء

پاورپوینت فصل 4 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: مبانی حکمت مشاء 2

پاورپوینت فصل 5 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: نمایندگان مکتب مشاء 1

پاورپوینت فصل 6 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: نمایندگان مکتب مشاء 2

پاورپوینت فصل 7 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: افول حکمت مشاء

پاورپوینت فصل 8 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: حکمت اشراق

پاورپپوینت فصل 9 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: جریان های فکری عالم اسلام

پاورپوینت فصل 10 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: صدرالمتالهین

پاورپوینت فصل 11 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: مبانی حکمت متعالیه

پاورپوینت فصل 12 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: حکمای معاصر

پاورپوینت فصل 13 فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پایه دوازدهم انسانی: حیات فرهنگی


 دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *