پاورپوینت دین شناسی – 14 اسلاید

پاورپوینت دین شناسی

پاورپوینت دین شناسی

پاورپوینت دین شناسی

این فایل تایید کیفی شده و نیاز شما را درباره موضوع مورد نظر کاملا رفع می کند.

آیا دین(یا قرآن) 1500 سال پیش به درد جامعه امروزه می خورد؟

1 – خاتميت در اسلام:
امام صادق(ع) فرمود: “خداوند قرآن را براي زمان خاصي و مردم خاص نفرستاد. قرآن تا روز قيامت در هر زماني و براي هر قومي تازه است و جذابيت دارد و هادي امت ها است”.(بحار،ج2، ص 280)
 
لازمة خاتميت:
1. كتاب و پيامش تحريف نشود.
2. همگاني و جاودانه باشد. (بتواند در هر دوره اي پاسخگوي نيازهاي مردم زمان خود در بُعد هدايتي باشد.)
  رمز جاودانگي اسلام‏
1 – نظريه امامت در اسلام: در اسلام امامت وجود دارد: امام در دو بعد ، يكي بعد هدايتي (به عنوان هادي امت) و ديگري بعد حكومتي (به عنوان حاكم و زمامدار).

ج) ظرفیت دریافت دین کامل: تا آمدن پيامبر اسلام كه سطح آگاهى به حدى رسيده كه هم دين و شريعت را مى‏توانستند از تحريف مصون نگه‏دارند و هم تمام دستورات فردى و اجتماعى كه در سعادت بشر نقش دارد، بيان گردد. به همين جهت اسلام را دين كامل مى‏ناميم.

پاورپوینت دین شناسی

نتیجه:
حقيقت همه اديان توحيدى- كه پيامبران الهى مروج و مبلغ آن بوده‏اند- يكي است. اصول عقايد و مبانى اخلاق تمام اديان يكسان بوده ودر پاره‏اى از كليات احكام فردى و اجتماعى همچون نماز و زكات و انفاق هماهنگى داشته‏اند.
و تفاوتها فقط تغيير و تكامل دين در دقايق عقايد و معارف، اخلاق و نيز در ناحيه شريعت و احكام است كه بر حسب ضرورت و تحول نيازهاى بشر، متحول مى‏گردد.
استاد مطهرى: «بشر در تعليمات انبيا مانند يك دانش‏آموز بوده كه او را از كلاس اول تا آخرين كلاس بالا برده‏اند. اين تكامل دين است نه اختلاف اديان». (مجموعه آثار، ج2،ص 181)

 

پاورپوینت دین شناسی

 

قرآن کریم:

وَ قَالَت طَّائفَةٌ مِّنْ أَهْلِ الْكِتَابِ ءَامِنُواْ بِالَّذِى أُنزِلَ عَلىَ الَّذِينَ ءَامَنُواْ وَجْهَ النَّهَارِ وَ اكْفُرُواْ ءَاخِرَهُ لَعَلَّهُمْ يَرْجِعُونَ(72)
«و جمعى از اهل كتاب يهودى‏ها به پيروان خود گفتند [برويد در ظاهر] به آنچه بر مؤمنان نازل شده، در آغاز روز ايمان بياوريد و در پايان روز كافر شويد و از آيين اسلام بازگرديد شايد آن‏ها [از آيين خود] بازگردند»

اين آيه صريح در تلقى ارتداد به عنوان يك توطئه براى ايجاد تزلزل درباورهاى دينى است. تا مسلمانان از خود بپرسند اگر اسلام حق و درست است، پس چرا اهل كتاب كه از بشارات آسمانى پيشين آگاهند، از آن بازگشتند؟

خطرات این مسأله:

1)  موجب ترديد ساده لوحان و عناصر سست ايمان مي‏شد.

2)  موجب جنگ تبليغاتي بر عليه اسلام و دلسرد ساختن علاقه‏مندان گرايش به اسلام مي‏گشت.

خداوند متعال به بركت اين حكم قدرتمندانه جلوي اين توطئه ويرانگر را از همان ابتدا گرفت و جهان اسلام را براي ابد در برابر نقشه اي شوم بيمه ساخت .

متن فوق تنها سه اسلاید از پاورپوینت دین شناسی  است؛

برای دانلود کل پاورپوینت دین شناسی  از لینک زیر استفاده کنید:


 دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *