تحقیق درباره خدمات چيست؟

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:27

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

خدمات چيست ؟

به دليل تنوع خدمات ، تعريف آنها همواره كاري دشوار بوده است . آنچه اين امر را پيچيده تر مي كند اين واقعيت است كه به دليل نام حسوس بودن اكثر داده ها و ستاده ها ، غالباً درك و تشخيص راههاي انجام و عرضة خدمات آسان نيست . بسياري از مردم در تعريف كشاورزي يا توليد كالا با مشكل كمتري مواجهند ،  اما از تعريف خدمات طفره مي روند . در اينجا دو ديدگاه وجود دارد كه محور اصلي را در بر مي گيرد :

ـ خدمت ، كار و عملي است كه بوسيلة يك طرف به طرف مقابل عرضه مي شود . گرچه ممكن است اين روند با يك محصول فيزيكي در ارتباط تنگاتنگ باشد ، اما اين عمل لزوماً نامحسوس است و معمولاً به مالكيت هيچ يك از عوامل توليد منجر نمي گردد .

ـ خدمات ،‌نوعي فعاليت اقتصادي اند كه با پيامد ايجاد تغيير مورد نظر در دريافت كنندة خدمت ـ يا به نيابت  از او ـ در مكانها و زمانهاي خاص براي مشتريان ايجاد ارزش مي كنند و منافعي را مهيا مي نمايند .

 

 

توليد كنندگان به عنوان فراهم آورندگان خدمات

مراكز خدماتي سودآور در شركتهاي توليدي در حال تغيير دادن بسياري از شركتهايي هستند كه در زمينه هايي از اين قبيل رايانه ،  خودرو ، تجهيزات مكانيكي و الكترونيكي مشهور هستند . خدمات تكميلي ( شامل مشاوره ، اعتبار ، حمل و نقل و تحويل ، نصب و راه اندازي ، آموزش  و تعمير و نگهداري ) كه زماني براي كمك به فروش تجهيزات  مطرح شده بودند ، امروز به سهم خود ، حتي براي مشترياني كه قصدخريد تجهيزات رقابتي را دارند ،‌به عنوان خدمات سود آور ارائه مي شوند .

چندين توليد كنندة بزرگ ( شامل جنرال الكتريك و فورد ) ،‌درنتيجة توسعة سرمايه گذاريهاي اعتباري و واحدهاي استيجاري ،  به عوامل مهمي در بخش صنايع خدمات مالي تبديل شده اند . به همين ترتيب ، بسياري از كارخانه هاي توليدي سعي دارند بسياري از جاذبه هاي رقابتي خود را بر روي تواناييهايشان در امر مشاوره ، تعمير و نگهداري و حل مشكلات در سطح جهاني متمركز نمايند .  در حقيقت ، مراكز خدماتي  سودآور ،  غالباً سهم قابل توجهي در عايدات به دست آمده به وسيلة توليد كنندگان  شناخته شده اي نظير شركتهاي آي . بي . ام ،‌ جنرال الكتريك ، دوپون  ، هيولت پكارد  و جنرال موتورز دارند .

و….


 دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *