تحقیق درباره خط (پيدايش خط و ظهور انواع خطوط )

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:26

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

پيشگفتار

از ابتداء پيدايش تاريخ بشر تاكنون شايد اختراعي مهمتر و مفيد تر از خط صورت نگرفته باشد. زيرا اگر خط نبود آثار پيشينيان حفظ نمي شد و افكار انسانها تا كنون بر جاي نمي ماند و با اين حال سلسلة افكار منقطع نمي شد و تمدن بشر رو به كمال نمي رفت.

اختراع خط به حدي مهم است كه بعضي آن را در رديف لغت قرار داده و انسان را داراي دو زبان يكي زبان بيان و ديگري زبان نوشتار دانسته اند.

اين رساله سعي بر اين دارد اگر چه كوتاه مختصر ولي جامع تاريخ خط را مورد بررسي قرار دهد. اگر چه اين تحقيق در مورد تاريخ پيدايش خط در ايران مي باشد ولي به دليل اينكه ابتدا بايد به پيدايش خط اشاره مي شد لذا به بررسي و تحقيق در مورد تمامي نقاطي كه در آنها خط به عرصه ظهور گذاشته شد پرداختم و گوشه اي از آن را به تاريخ خط در ايران اختصاص دادم.

هدف تحقيق

اين رساله سعي بر اين دارد كه تاريخ مختصري از دوره ايلخاني و سبك آذري را مورد بررسي قرار دهد اگر چه اندك و مختصر ولي سعي بر اين شده است كه مفيد و تأثير گذار باشد.

علت انتخاب اين موضوع براي تحقيق جامع و كامل بودن اين دوره از تاريخ مي‌باشد كه من را مشتاق به جمع‌آوري و تحقيق در اين باره كرد.

در اين تحقيق خصوصيات عمده معماري ايلخاني و هم چنين بناهاي ساخته شده در اين زمان مورد بررسي قرار گرفته است.

در طول تحقيق با مشكلاتي از قبيل نبودن منابع و يا در دست رس نبودن منبعي كه استفاده از ضروري بود وجود داشت ولي با اينحال اين رساله تلاش مستمري شد كه اگر چه كوتاه ولي جامع از تحقيق در مورد اين دوره باشد.

 

دورة پيدايش خط

انسان تمايل دارد كه ساخت كلام و گفتار را با ساختار بصري مربوط كند. علت اين تمايل كاملاً قابل فهم است و متأثر از طبيعت بشر مي باشد.

ممكن تصور شود كه اولين قدمي كه ابناء بشر به طرف كتابت برداشته همان نقوش و خط كشي ها بوده  كه غارنشينهاي آسيا در مغاره هاي كوههاي مسكن خود از سر انگشت و چوب مي كشيدند. تا سالها مردم مصر و آسياي صغير، نقطه و كشيدن شكل، خط مي نوشتند، چنانچه خيلي از آثار در عمارت قديمي مصر و حماة و بعلبك يافت شده كه روي آن خطوطي بوده كه از قبل از ميلاد تا پانزده قرن مردم مصر و آسياي صغير بدين شكل تبادل افكار و مهارت مي نمودند كه بعدها مشهور به هيدروگليف گرديد.

و….


 دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *