پاورپوینت درس 6 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ السّادِسُ: اَلْمَعالِمُ الْخَلّبَةُ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوع فایل: power point

فرمت فایل: ppt and pptx

قابل ویرایش 27 اسلاید

 

همراه با ترجمه درس و پاسخ تمرین ها

 

قسمتی از متن پاورپوینت:

اسلاید نمایشی عربی دهم انسانی 
درس ششم
الدّرسُ السّادسُ: المعالمُ الخلّبةُ ﴿ قُل سيروا فی الارض فانظُروا کيف کان عاقبةُ الّذین من قبلُ﴾ الرّوم: 


بگو در زمين بگرديد و بنگريد سرانجام پيشينيان چگونه بوده است. المعالمُ الخلّابةُ
آثار جذاب
إنّ إيران من الدُّول الجميلة في العالم و المشهورة بالکثير من المناطق الخلّابة و المعالم التّاريخيّة و الثّقافيّة؛ و فيها صناعاتٌ يدويّةٌ تجذبُ السّائحین من کُلّ العالم.
ايران از کشورهای زيبای جهان و مشهور به بسياری از مناطق جذّاب و آثار تاريخی و فرهنگی است و در آن صنايع دستی وجود دارد که گردشگران را از همۀ جهان جذب می‌کند.
شهدت إيرانُ في السّنوات الاخيرة نُمُوّاً ملحوظاً في السّياحة، فهي تستطيعُ أن تحصُل من السّياحة علی ثروةٍ عظيمةٍ بعد النّفط. يری بعضُ السّائحین إيران بلداً مُمتازاً لقضاء العُطُلات.
ايران در سال‌های اخير رشد قابل ملاحظه‌ای را در گردشگری شاهد بوده است. ايران می‌تواند از گردشگری ثروت عظيمی را پس از نفت به دست بياورد. برخی گردشگران، ايران را سرزمينی عالی برای گذراندن تعطيلات می‌بينند. قامت مُنظّمةُ اليونسکو بتسجيل مُدُنٍ و مناطق ثقافيّةٍ و تاريخيّةٍ إيرانيّةٍ في قائمة التُّراث العالميّ؛ لانّها تجذبُ کثيراً من السّائحین إليها.
سازمان يونسکو به ثبت شهرها و مناطق فرهنگی و تاريخی ايران در ليست ميراث جهانی اقدام کرده است؛ زيرا ايران بسياری از گردشگران را به سوی خود جذب میکند.
من الآثار و المعالم التّاريخيّة في إيران:
از آثار و نشانه‌های تاريخی ايران: مرقدُ الإمام الرّضا (ع) و مرقدُ الفردوسيّ في مشهد، و مرقدُ السّيّدة معصومة (س) بمدينة قُم وآثارُ برسبوليس و مقبرتا حافظٍ و سعديٍّ في مُحافظة فارس، و «طاق بُستان» و «کتيبة بيستون» في مُحافظة کرمانشاه و قلعةُ «فلك الافلاك»
في خُرّم آباد، و قلعةُ الوالي و غاباتُ البلّوط في إيلام و «حمّام کنجعلي خان» في مُحافظة کرمان المشهورة بإنتاج الفُستُق و السّجّاد،
آثار پرسپوليس و دو آرامگاه حافظ و سعدی در استان فارس و کتيبۀ بيستون و طاق بستان و کتيبۀ بيستون در استان کرمانشاه و مرقد امام رضا (ع) و فردوسی در مشهد و مرقد بانو معصومه (س) در شهر قم و قلعۀ فلک الافلاک در خرّم آباد و قلعۀ والی و جنگلهای بلوط در ايلام و حمّام گنجعلی خان در استان کرمان مشهور به توليد پسته و قالی و شلّالاتُ شوشتر و مقبرةُ النّبيّ دانيال (ع) في خوزستان، و مرقدُ ابن سينا العالم المشهور في العالم، و کهفُ علي صدر و هو من أطول الکهوف المائيةّ في العالم في همدان، و العماراتُ الاثريّةُ في إصفهان و قد سجّلتها مُنظّمةُ اليونسکو الدُّوليّةُ في قائمة التُّراث العالميّ، أمّا المُحافظاتُ الشّماليّةُ الثّلاثُ علی شاطئ بحر قزوين فهي رائعةٌ بمناظرها الجميلة، و کأنّها قطعةٌ من الجنّة فهي مُناسبةٌ للبطاقات البريديّة.
و آبشارهای شوشتر و آرامگاه دانيال پيامبر (ع) در خوزستان و مرقد ابن سينا دانشمند نامدار در جهان و غار علی صدر از بزرگترين غارهای آبی جهان در همدان و ساختمان‌های تاريخی در اصفهان که سازمان جهانی يونسکو آن را در ليست ميراث جهانی ثبت کرده است. 

 

این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.

 

با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.

 

با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.

 

بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.

 

مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیز

 

اگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.

 

ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.

 

محصولات مرتبط

پکیج پاورپوینت های درس عربی پایه دهم انسانی: (درس اول الی درس هشتم)

پاورپوینت درس 1 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ الْأَوَّلُ: ذاكَ هوَ اللّٰهُ

پاورپوینت درس 2 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ الثّاني: إنَّكُم مَسؤولونَ

پاورپوینت درس 3 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ الثّالِثُ: مَطَرُ السَّمَكِ

پاورپوینت درس 4 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ الرّابِعُ: اَلتَّعايُشُ السِّلْميُّ

پاورپوینت درس 5 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ الْخامِسُ: هذا خَلقُ اللّٰهِ

پاورپوینت درس 6 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ السّادِسُ: اَلْمَعالِمُ الْخَلّبَةُ

پاورپوینت درس 7 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ السّابِعُ: صِناعَةُ النِّفطِ

پاورپوینت درس 8 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ الثّامِنُ: يا مَنْ فِی الْبِحارِ عَجائِبُهُ


 دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *