راهنمای تحلیل دینامیکی افزایشی (IDA) به همراه کد اوپنسیز سازه 10 طبقه

فایل‌هایی که دانلود خواهید کرد:

پوشه HELP :

در پوشه HELP یک فایل PDF و35 صفحه  یک فایل DOCX)Word) و 36 صفحه به منظور استفاده در پایان‌نامه ابتدا نحوه طراحی سازه 10 طبقه با سیستم باربرجانبی قاب خمشی ویژه فولادی را در ETABS بررسی و بعد به معرفی روش‌های تحلیل و سپس معرفی کامل تحلیل IDA و نحوه انجام آن با نرم‌افزار OpneSEES  پرداخته شده است. همچنین معرفی انواع الگوریتم پیاده سازی منحنی‌های IDA نیز بررسی شده است. در ادامه نیز به معرفی شتاب‌نگاشت‌های انتخابی و سپس ترسیم نمودار شتاب زمان رکورد‌ها انجام شده است. همچنین نحوه استفاده گام به گام از کدهای نوشته شده به منظور ویرایش برای سازه خودتان نیز تشریح شده است. همچنین نحوه استفاده از دو پوشه دیگر نیز در این فایل تشریح شده است. در این فایل توضیحات لازم در مورد نحوه وارد کردن ضرایب مقیاس، وارد کردن مشخصات رکورد، مشخصات سازه و نحوه خروجی گرفتن از سازه توضیح داده شده است.

پوشه ETABS :

این فایل شامل فایل EDB سازه طراحی شده در ایتبز و یک فایل اکسل که شامل بارگذاری + محاسبه ضریب زلزله + کنترل مقاطع تیرها و ستون‌ها + کنترل نامنظمی پیچشی + کنترل دریفت + کنترل تیر ضعیف و ستون قوی + محاسبه میرایی + دوخطی کردن منحنی پوش‌آور سازه + محاسبه ضریب مقیاس رکوردها برای تحلیل IDA + ترسیم طیف پاسخ + ترسیم دسته منحنی‌های IDA + ترسیم اتوماتیک دسته منحنی‌های خلاصه شده با میانه 16% و 50% و 84% + ترسیم اتوماتیک منحنی‌های شکنندگی + منحنی دیرف نظیر احتمال شکست ارائه شده است.

پوشه OpenSEES :

در این پوشه رکوردهای مورد نیاز برای انجام تحلیل و کدهای سه بعدی سازه برای انجام تحلیل IDA قرار دارد که در پوشه HELP نحوه کار با این کدها قرار داده شده است. ضمنا در این فایل می­توانید برای یک سازه 10 طبقه که کد نویسی به صورت سه بعدی انجام شده، تحلیل IDA را انجام دهید و خروجی­ها را مشاهده نمایید.

 


 دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *